Na Warszawskiej i Długiej położą asfalt

Region

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w najbliższych tygodniach zdemontuje kostkowe zabruki na ul. Warszawskiej w Piastowie i ul. Długiej w Pruszkowie, a w ich miejsce ułoży asfalt.

Problemy na ulicy Warszawskiej w Piastowie rozpoczęły się latem ubiegłego roku. W lipcu zapadł się tam fragment jezdni. Okazało się, że główną przyczyną jest uszkodzony kolektor ściekowy. Pracownicy MPWiK przed rozpoczęciem remontu musieli uporać się wysokimi wodami gruntowymi. Po zakończeniu prac w miejscu wykopu ułożony został tymczasowy zabruk.

Dużo gorsza awaria miała miejsce na ulicy Długiej w Pruszkowie. W listopadzie zapadł się tam duży kolektor ściekowy. W tym miejscu prace na zlecenie MPWiK prowadziła zewnętrzna firma. Wodociągowcy przez wiele miesięcy zmagali się z jego naprawą. Po wielu miesiącach robotnikom udało się zakończyć prace. Drogowcy i tym razem załatali powstałe w asfalcie dziury kostką brukową.

Doraźne zabezpieczenie

Szybko okazało się jednak, że zastosowany na obu ulicach zabruk nie jest najlepszym rozwiązaniem. W miejscach wykopu zarówno na ulicy Warszawskiej, jak i na ulicy Długiej ułożone zabruki w trakcie zimy wielokrotnie się zapadały. Na początku marca MPWiK podkreślało, że asfalt zostanie położony, jeśli tylko pozwoli na to pogoda. Choć wiosna zawitała do nas kilka tygodni temu, prace na żadnej z ulic jeszcze się nie rozpoczęły.

Naprawa w najbliższych tygodniach

Okazało się, że za kilka dni zarówno na Warszawskiej jak i na Długiej pojawią się robotnicy. – Dopiero 8 marca wyłoniliśmy wykonawcę odpowiedzialnego za tego typu naprawy. Już wtedy czekało na niego ponad 100 zleceń – poinformowała nas Donata Wancel, rzecznik prasowy MPWiK. – Zgonie z harmonogramem robotnicy najpierw pojawia się na ulicy Warsztatowej. Tu remont powinien zostać wykonany jeszcze przed nadchodzącymi świętami – dodała.

Asfalt na ulicy Długiej powinien pojawić się najpóźniej w połowie maja. – W tym przypadku termin rozpoczęcia prac jest uzależniony od tego czy wykonawca na czas otrzyma specjalną masę asfaltową – podkreśla Donata Wancel.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.