Na ul. Okopowej będzie spokojniej

Region

Dojazd do budowy osiedla Green Park st. Malichy będzie się odbywał drogą techniczną, a nie, jak dotychczas, ul. Okopową.

Mieszkańcy pruszkowskiej ul. Okopowej uskarżają się na kłopotliwe sąsiedztwo budowy osiedla Green Park st. Malichy w Regułach w gminie Michałowice. Najbardziej przeszkadzają im samochody ciężarowe, które dowożąc materiały budowlane, niszczą ich ulicę. – Ta ulica nie jest przystosowana do ruchu ciężarówek – mówi wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela.

Ul. Okopowa jest wyłożona kostką bauma. Utwardzenie nawierzchni wykonała gmina przy finansowym współudziale mieszkańców. Nic więc dziwnego, że protestują oni przeciwko rozjeżdżaniu przez wielotonowe ciężarówki czegoś, za co sami zapłacili. Sprawy nie rozwiązało nawet postawienie zakazu wjazdu pojazdów o ciężarze powyżej 3,5 t w ul. Okopową.

Jak poinformował nas wiceprezydent Kurzela, miastu udało się wynegocjować w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich zgodę na dojazd do budowy bezpośrednio z Al. Jerozolimskich. Dzięki takiej możliwości ciężarówki nie będą musiały jechać ulicami Dolną i Okopową, lecz bezpośrednio z Al. Jerozolimskich drogą techniczną. Jak poinformował nas Piotr Kobierski, wiceprezes spółki Foksal Nieruchomości, dewelopera budującego Green Park st. Malichy, wybudowanie drogi technicznej to kwestia najbliższych tygodni. Oznacza to, że problem pojazdów budowy jeżdżących ul. Okopową zniknie. Nadal jednak nie wiadomo, co będzie po wybudowaniu osiedla. Jedyny dojazd do niego (a także do innych budujących się w pobliżu domów) wiedzie przez Malichy – ul. Okopową. Mieszkańcy Malich są zdania, że ponieważ inwestycje powstają już na terenie gminy Michałowice, to ta gmina powinna zadbać o drogę dojazdową do osiedla. Chęć udziału w przebudowie ul. Okopowej po to, by mogła ona służyć jako droga dojazdowa do osiedla Green Park st. Malichy, deklarował deweloper. Ale – jak powiedział nam Piotr Kobierski – mieszkańcy ulicy nie chcą się na to zgodzić. W grę wchodziłoby bowiem poszerzenie ulicy kosztem ich działek.

Jedna z osób zamieszkałych przy ul. Okopowej poinformowała nas o projekcie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części Malich, przygotowywanym z myślą o poszerzeniu ul. Okopowej. – Komu i dlaczego zależy, by wydać pieniądze z budżetu Pruszkowa, by poprawić warunki dojazdu do osiedla na terenie Reguł, kosztem swoich mieszkańców – pyta. Jak utrzymują mieszkańcy, o projekcie nowego MPZP dowiedzieli się już po terminie wnoszenia uwag do niego. Zgłosili tę sprawę pruszkowskim radnym wybranym z tego terenu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.