Na wyniki głosowania trzeba będzie poczekać

Milanówek

15 lutego minął termin oddawania głosów na projekty zgłoszone do milanowskiego budżetu obywatelskiego. Kiedy poznamy oficjalne wyniki?

Na liście znalazło się 15 projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Dokładna lista dostępna jest tutaj. Głosowanie rozpoczęło się 1 lutego i trwało do połowy miesiąca. Jak mówiła nam 30 stycznia burmistrz miasta-ogrodu liczenie głosów potrwa do około 20 stycznia, ale póki co wyników jeszcze nie opublikowano. Dlaczego?

– Głosy są podliczone, ale jeszcze robimy weryfikację dotyczącą zasadności tych głosów. Jak wiadomo warunek jest taki, że każda osoba oznaczona odpowiednim peselem mogła zagłosować tylko raz, w związku z tym mamy teraz formalną weryfikację. Także jeszcze oficjalnej informacji nie chcę podawać, a to dlatego, że nie chciałabym nikogo skrzywdzić na tym etapie. Wiele projektów posiada zbliżoną liczbę głosów, więc nie chcę dziś mówić, że ktoś wygrał, a później okaże się, że jednak dwoma głosami przegrał – wyjaśnia Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Pozostaje najważniejsze pytanie: Kiedy poznamy oficjalne wyniki? – Myślę, że do końca tygodnia uporamy się z tym i będziemy mogli dokładnie podać, które projekty wygrały – zaznacza Kwiatkowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.