Na więcej stacji trzeba poczekać

Grodzisk Maz.

Grodziski Rower Miejski cieszy się ogromnym powodzeniem. Miłośnicy jednośladów zastanawiają się czy jest szansa na zwiększenie liczby stacji rowerowych.

Miejski rower do Grodziska zawitał w 2014 r. jedynie na dwa miesiące. Jednak od razu cieszył się dużym zainteresowaniem. W systemie zarejestrowało się 1000 osób. Użytkownicy wypożyczyli rowery aż 5,5 tys. razy. Ubiegłoroczny, pełny już (dziewięć miesięcy), sezon pokazał, że GRM okazał się strzałem w 10! 2000 osób rowery wypożyczyło aż 23 tys. razy. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy, ponieważ sezon niedawno wystartował.

Wraz ze wznowieniem GRM pojawiły się głosy dotyczące zwiększenia liczby wypożyczalni. Dziś rowerzyści jednoślady mogą wypożyczać na dziewięciu stacjach: Deptak/PKP – ul. 1 Maja., Park im. hr. Skarbków/ul. 3 Maja, Hala Sportowa/ul. Westfala, Stawy Goliana/ul. M. Skłodowskiej-Curie, Stawy Walczewskiego/ul. Nadarzyńska, Pływalnia Miejska „Wodnik 2000”/ul. Montwiłła, Targowisko Miejskie/ul. Radońska oraz Centrum Kultury/ul. Spółdzielcza, Zespół Szkół/ul. Zielony Rynek. O to czy jest szansa na uruchomienie dodatkowych wypożyczalni zapytaliśmy Grzegorza Benedykcińskiego, burmistrza Grodziska Mazowieckiego. – Mamy w planach powiększenie sieci stacji Grodziskiego Roweru Miejskiego Chodzi o dodatkowe wypożyczalnie, które miałyby się pojawić przy parkingu wielopoziomowym na Żydowskiej oraz na osiedlu Piaskowa – mówi nam grodziski włodarz.

Kiedy zatem należy spodziewać się uruchomienia nowych stacji GMR? Okazuje się, że nieprędko. – Obecnie mamy wiele ważnych i kosztownych przedsięwzięć. Rozważaliśmy uruchomienie nowych stacji w drugiej połowie roku, ale najbardziej prawdopodobny termin to wiosna 2017 – dodaje Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.