Na ulicach będzie jaśniej

Raszyn

Jeszcze w tym roku zostanie wybudowane oświetlenie uliczne na: al. Hrabskiej w Falentach Nowych, ul. bocznej od Złotej w Podolszynie Nowym, ul. Szybowcowej i Owocowej w Laszczkach, Widok w Dawidach Bankowych. Gmina Raszyn ogłosiła przetarg na wykonawcę zadania.

Największe zainteresowanie budzi budowa oświetlenia na al. Hrabskiej z racji drzew rosnących wzdłuż drogi. Jesiony wpisały się w krajobraz Falent i tworzą wyjątkowy klimat. Kierowcy zwracają jednak uwagę, że oświetlenie uliczne jest potrzebne. Co w takim wypadku? Podczas majowej sesji radni Raszyna przyjęli uchwałę, która określa zasady realizacji inwestycji m.in. wykonywanie wszelkich robót ziemnych w obrębie pnia, korony i korzeni pomnika przyrody w sposób ręczny, zabezpieczenia powierzchni powstałych ran. Warto wspomnieć, że prace nie mogą spowodować utraty walorów przyrodniczych drzew. Skoro kwestię pomnika przyrody unormowano, czas na oświetlenie. Gmina Raszyn ogłosiła przetarg w tej sprawie.

Na al. Hrabskiej planowane jest m.in. wykonanie wykopów pod kable, posadowienie 33 słupów oświetleniowych oraz montaż opraw LED. Z kolei na ul. Szybowcowej w Laszczkach kabel zostanie ułożony na ok. 250 mb. Na drodze pojawi się sześć słupów. Oświetlenie zostanie wykonane także na ul. Owocowej w Laszczkach, gdzie zaplanowano montaż trzech lamp. Większy komfort zyskają mieszkańcy ul. bocznej od Złotej w Podolszynie Nowym. Na drodze pojawi się dziewięć słupów, z kolei na ul. Widok w Dawidach Bankowych będzie ich sześć.

Na oferty zainteresowanych realizacją zadania gmina Raszyn czeka do 27 października. Inwestycja powinna zakończyć się do 20 grudnia br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.