Na trzy dni Pruszków zmienił się w stolicę tańca

Pruszków

Od piątku trwa XVI Ogólnopolski Festiwal Tańca Towarzyskiego „Mazovia Open 2019” o Puchar Prezydenta Pruszkowa. W Hali Znicz pojawiliśmy się w sobotę. Sprawdźcie jak było!

To festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez tanecznych w Polsce. Organizowany jest od 2003 r. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne – gra świateł, energetyczna muzyka oraz talent i pasja młodych tancerzy. Impreza cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Pruszkowa i nie tylko.

– Od 16 lat organizujemy taki turniej tańca w Pruszkowie. W tym roku trwa on trzy dni. Festiwal rozpoczęły pokazy uczniów naszej szkoły tańca, Dance Imperium. Oficjalne rozpoczęcie odbyło się w piątek wraz z udziałem prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha – mówi Amelia Grabowska, organizator imprezy. – Publiczność może zobaczyć podczas tych występów różne formy tańca, począwszy od hip-hopu a skończywszy na tańcach jazzowych – dodaje.

Pruszkowski turniej to bardzo rozpoznawalna impreza w świecie tańca. – Jest to jedna z większych imprez tanecznych na Mazowszu. Tancerze przyjeżdżają z całej Polski, m.in. z Rzeszowa, Nowego Sącza, Warszawy, Poznania, Gdańska. W sobotę mieliśmy zgłoszonych startów około 800 osób, które tańczą w trzech blokach tanecznych. W piątek na trybunach pojawiło się około 1000 osób – podkreśla Jacek Grabowski, organizator turnieju.

W tym roku po raz pierwszy od wielu lat turniej został zorganizowany przy pomocy miasta Pruszkowa, ponadto impreza została objęta patronatem prezydenta.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Na trzy dni Pruszków zmienił się w stolicę tańca”

 1. Marta pisze:

  A zdjęcia z piątku? Będzie można je gdzieś zobaczyć?

 2. gość pisze:

  szkoda, ze zdolna mlodziez nie moga wystapic przed wieksza publicznoscia tylko przed kilkoma osobami siedzacymi na trybunach, zapewne tez uczestnikami.. tymi biletami skutecznie odstraszyliscie publicznosc. zal dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły