Na szczęście to nie wycinka…

Pruszków

Dźwięk pił mechanicznych i opadające konary zaniepokoiły jednego z mieszkańców Pruszkowa. Okazało się, że prace są prowadzone na zlecenie urzędu.

– Trwa wycinka gałęzi pięknego drzewa akacji przy ul. Targowej, które zawsze daje piękne liście. Może panstwo sprawdzą czy to zgodne z prawem – napisał do nas Marcel. – Coraz mniej zieleni w tym mieście – dodał.

Okazało się, że prace związane z przycinką drzewa zostały zlecone przez pruszkowski magistrat. – Mieszkańców chcielibyśmy uspokoić. Na ul. Targowej zleciliśmy przycięcie akacji. Chodziło o podniesienie korony i odcięcie jednego z konarów. Z wnioskiem zgłosili się do nas kupcy z targowiska miejskiego – mówi nam Mirosława Pawlak z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. 

W ostatnim czasie na terenie miasta zostały wykonane inne wycinki zlecone rzez urząd. – Wycinaliśmy drzewa w dzielnicach Malichy i Tworki. Dwa drzewa zostały wycięte z terenu parku Anielin Zachodni. Prace porządkowe prowadziliśmy również w Parku Kościuszki – wylicza Mirosława Pawlak.

Luty to ostatni miesiąc na przeprowadzenie tego typu prac oraz wycinek drzew. Od 1 marca rozpoczyna się okres lęgowy ptaków. Zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska od 1 marca o 16 października z drzew nie można usuwać ptasich gniazd i wycinać drzew. Zarówno tych będących miejscem gniazdowania, jak i tych, które dla ptaków są obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.