Na Stawach zagości mała gastronomia

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat wybrał w drodze przetargu firmę, która przez trzy sezony będzie oferować usługi gastronomiczne na Stawach Walczewskiego. Co dokładnie pojawi się na miejscu?

Przetarg był dwuetapowy, dotyczył dzierżawy 330 m kw. powierzchni na terenie Stawów Walczewskiego pod usługi gastronomiczne. Chodzi o utwardzony plac między orlikiem na parkingiem od strony ul. Nadarzyńskiej. – W pierwszym etapie oferenci składali propozycje na koncepcję zagospodarowania tego placu, na tymczasową gastronomię przy założeniu, że będzie to gastronomia na trzy sezony. Ten sezon zaczyna się 15 lipca, a kończy 15 października i już kolejne dwa będą od 1 kwietnia do 15 października. Drugi etap określał już stawki czynszu dzierżawy przy kwocie wyjściowej 1 tys. zł. W tym drugim etapie wyłoniono oferenta, firmę Dobry Gar – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Co zakłada koncepcja zagospodarowania tego miejsca? – Ma to być okrągły pawilon gastronomiczny (patrz zdjęcie – przyp. red.) wpisujący się w charakterystyczny rozetkowy kształt placu. Na zewnątrz znajdzie się strefa rodzinna z placem zabaw dla dzieci, wygodnymi meblami, stolikami, parasolami. Oferent określił, że będą organizowane wydarzenia muzyczne „na żywo”, zajęcia zumby, stand-up’y, konkursy i zabawy dla dzieci, karaoke. W ofercie gastronomicznej znajdą się: burgery, wegeburgery, hotdogi, zapiekanki, pierogi, makarony z sosami, menu dziecięce, naleśniki, sałatki, surówki, zupy, dania sezonowe, świeże owoce, soki owocowe, lemoniady, napoje gazowane, a także piwa smakowe typu cydr – odpowiada wiceburmistrz Krupski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.