Na przeszkodzie stanęły pieniądze

Brwinów

Gmina Brwinów unieważniła przetarg na drugi etap przebudowy ul. Armii Krajowej. Do urzędu wpłynęło pięć ofert, ale wszystkie przewyższały środki zarezerwowane przez magistrat na inwestycję. Co dalej?

Pierwsze podejście do drugiej części prac na Armii Krajowej brwinowski magistrat zrobił w ubiegłym roku. Zgłosiła się tylko jedna firma, która podyktowała zaporową cenę. Oferent za realizację zadania zażądał 1,2 mln zł, a gmina miała w kasie ponad 850 tys. zł. Brwinów uznał, że z inwestycją można poczekać.

W styczniu brwinowski magistrat ogłosił kolejny przetarg i liczył, że firmy obudzą się z zimowego snu i przedstawią satysfakcjonujące oferty. Tak się jednak nie stało. Do urzędu wpłynęło pięć ofert, ale wszystkie przekraczały kwotę przygotowaną przez gminę. Najniższa propozycja wiązała się z kosztami rzędu ok. 944 tys. zł, a zarezerwowane środki to ponad 864 tys. zł. Gmina uznała, że nie będzie dokładała brakującej kwoty i unieważniła postępowanie. – Ogłosimy kolejny przetarg. Liczyliśmy, że zmieścimy się w przygotowanej kwocie. Firmy badają rynek, bo to początek roku. Wpływ na wysokość ofert mogą mieć zmiany dotyczące podniesienia stawek godzinowych. Mamy nadzieję, że w drugim przetargu ceny będą niższe – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Kwestią zasadniczą jest termin wykonania przebudowy Armii Krajowej. Planowano, że prace zakończą się najpóźniej w wakacje. – Ostateczny termin jest niezagrożony. Myślę, że około 20 lutego otworzymy oferty. Podpisanie umowy nastąpi na początku marca i za chwilę ruszą prace, więc wszystko powinno się udać. Inny scenariusz nie wchodzi w grę, przecież od września zamknięta będzie linia kolejowa, co wpłynie na zwiększenie ruchu na drogach – przedstawia Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.