Na prąd trzeba jeszcze poczekać…

Region

Niestety w niektórych miejscach naszego regionu prądu nie ma do tej chwili. Mieszkańcy muszą borykać się z utrudnieniami od kilku dni. Ponownie skontaktowaliśmy się z dostawcą prądu PGE Dystrybucja S.A., aby zapytać kiedy zostaną wznowione dostawy energii. Szczegóły poniżej.

Do naszej redakcji wciąż dociera wiele wiadomości na temat braku energii elektrycznej w różnych częściach powiatów pruszkowskiego i grodziskiego. Pisali do nas czytelnicy m.in. z Grodziska, Brwinowa, Żółwina, Komorowa, Kań, Otrębus. Awarie spowodowała czwartkowa (29 czerwca) nawałnica, podczas której drzewa łamały się jak zapałki i spadały na linie energetyczne.

Wielu mieszkańców do tej pory nie ma prądu. Kiedy sytuacja ulegnie zmianie? – Pozostaje nam do zrealizowania jeszcze ponad 1 tys. zgłoszeń od klientów indywidualnych. Służby techniczne deklarują, że prawdopodobnie do późnych godzin wieczornych postarają się wszędzie przywrócić zasilanie. Ponieważ dopiero wczoraj udało się „postawić na nogi” wysokie i średnie napięcie, to dziś trwają prace przy niskim napięciu i przyłączach – wyjaśnia Katarzyna Burda-Mazurek, specjalista ds. komunikacji z Oddziału Warszawa PGE Dystrybucja S.A.

Ale w niektórych przypadkach energia może wrócić nieco później…  – Może jakieś trudniejsze, pojedyncze przypadki pozostaną do naprawy do jutra – zaznacza Burda-Mazurek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.