Na parking przy ul. Sienkiewicza trzeba jeszcze poczekać

Pruszków

Parking wielopoziomowy przy ul. Sienkiewicza od kilku tygodni jest już gotowy. Niestety kierowcy nie mogą z niego korzystać. Powód? Przedłużające się procedury związane z odbiorem obiektu przez nadzór budowlany.

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością czekają na oddanie do użytku parkingu wielopoziomowego przy ul. Sienkiewicza. Obiekt jest już gotowy, ale kierowcy nadal nie mogą zostawić tu swoich aut. Problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w rejonie stacji kolejowej stał się jeszcze większy bo wybudowaniu ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Sienkiewicza. Budowa drogi dla rowerów wymusiła likwidację kilkunastu miejsc parkingowych, które w tym rejonie są na „wagę złota”.

Kierowcy jak mantrę powtarzają pytanie: Kiedy będzie można korzystać z parkingu? Nasza redakcja z tym pytaniem zwróciła się do władz Pruszkowa. – Obiekt został przez nas odebrany. Nie zgłaszaliśmy poprawek. Obecnie uzupełniamy dokumentację, która pozwoli Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego wydać pozwolenie na użytkowanie. Niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak długo potrwa procedura – mówi nam Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

– Jak tylko otrzymamy pozwolenie obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom. Wiemy, że ten parking jest potrzebny. Zwłaszcza, że inwestycja związana z budową ścieżki rowerowej w tym rejonie, która zabrała kilkanaście miejsc parkingowych, nie została zsynchronizowana z budową i otwarciem parkingu – dodaje wiceprezydent.

Miasto będzie musiało również znaleźć firmę, która zajmie się zarządzaniem parkingiem. – Musimy ogłosić przetarg na zarządzanie tym obiektem, gdyż poprzednie władze nie rozpoczęły takiego postępowania – zaznacza Sipiera.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Na parking przy ul. Sienkiewicza trzeba jeszcze poczekać”

 1. zeze pisze:

  pewnie nikt tam nie chce pracować w tym „zapachu” z mzo, który dzieki wiatrowi czuć tam w okoicy ostatnio codziennie ;)… ostatnio znajoma przyjechała skmka i nie mogła uwierzyć jak wali.

 2. wprrrr pisze:

  Czyli u nas dalej po staremu. Tylko gęby się zmieniły.

 3. Krzysztof pisze:

  A co znowu Pisiory blokują bo chcą kopertę? Fakt obecny Prezydent się zaprzedał ale chyba wrzuci do rozsądku i zacznie ogarnąć sprawy! Bo inaczej wyjedzie w taczce! To jest Pruszków najsławniejsze miasto w europie i świecie! ( fakt z tej strony zła) Ale to nie znaczy że jakoś przybłeda będzie niszczył nasze miasto! Tu się urodziłem i tu zdechne a ty nowy Prezydęcie się ogarnij! Dość Pisułarów!

 4. Wilku Starszy pisze:

  Tunel miał być oddany na wiosnę 2019.

 5. 123 pisze:

  Zarządzanie nie ma nic wspólnego z procedurą odbiorową, są to kwestie całkowicie niezależne.

 6. leo pisze:

  „Nie da się” do potęgi. Dyletanci rządzą dużym miastem.

 7. Jacek pisze:

  A z polikwidowaniem 99% miejsc parkingowych w okolicy stacji nie trzeba było czekać, prawda?

  Banda szkodników.

 8. xxx pisze:

  Nie zostanie oddane ponieważ….poprzednie władze czegoś nie zrobiły (lub zrobiły nie tak jak trzeba). Widać, że wiceprezydent świeżo po szkoleniu partyjnym…

 9. Głos pisze:

  Co z tunelem na DIalkowej i wspaniałej przeprawie przez metrowe dziury… Jak tak dalej można traktować mieszkańców? Robota stoi w miejscu a przejazd do sklepów TRAGEDIA, pomimo ciężkiego sprzętu, który te dziury wyrównałby w 20min…Ludzie gdzie my żyjemy, czy najważniejsza niecierpiącą zwłoki sprawą była akcja „nie puszczaj w sylwestra petard bo wystraszycie pieska i kotka” a codzienne bolączki pruszkowian… Eeee tam Nie Da Się… Ta zaraza i znieczulica władz cały czas siedzi tu głęboko…

 10. Pruszkowianin pisze:

  „Musimy ogłosić przetarg na zarządzanie tym obiektem, gdyż poprzednie władze nie rozpoczęły takiego postępowania” – moze Renoma? Im nic nie umknie.

 11. pzxe pisze:

  Zaczynamy nowy sezon serialu „Nie da się”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły