Na osiedlu Kopernika pojawi się skwer

Grodzisk Maz.

Na terenie Grodziska Mazowieckiego powstanie kolejny zielony punkt. Władze gminy chcą stworzyć niewielki skwerek na osiedlu Kopernika.

Parki, zieleńce i skwery to „towar” pożądany w każdym mieście. Nawet niewielki zielony obszar jest niezwykle cenny dla mieszkańców. Zwłaszcza, jeśli mowa o skwerze na terenie blokowiska. Władze Grodziska Mazowieckiego stawiają na tereny zielone. W mieście powstały już duże parki teraz przyszła pora na skwerki i mniejsze zieleńce. 

Kiedy wspomniane tereny się zazielenią? Wykonawca ma czas na realizację zleconych prac do końca listopada 2019 r.Nowy skwerek ma powstać na osiedlu Kopernika. Dokładnie chodzi o niewielki teren u zbiegu ulic Kopernika i Okulickiego. Niewielki teren zostanie uporządkowany i obsadzony zielenią. Pojawi się tu ponad 1500 nowych roślin: drzew, krzewów i kwiatów. To nie wszystko. – Projekt przewiduje stworzenie małej infrastruktury, która odpowiadać będzie bieżącym potrzebom związanym z ruchem użytkowników na terenie działki. Projektowane elementy będą nie tylko konstrukcjami o specyficznych funkcjach, ale również stanowić będą element identyfikacyjny dla osób odwiedzających. Projekt zakłada utworzenie tzw. „witacza” osiedla Mikołaja Kopernika w postaci murku z podświetlanym napisem „Osiedle Kopernika wita” – czytamy w dokumentach przetargowych. 

To jednak nie koniec. W ramach zadania nowa zieleñ pojawi siê równie¿ przy kilu grodziskich ulicach. Nowe nasadzenia zaplanowano w kilku punktach przy ul. Bairda, Bołtucia, Kopernika i Sadowej. We wskazanych miejscach pojawi się łącznie ponad 2300 nowych roślin.

Kiedy wspomniane tereny się zazielenią? Wykonawca ma czas na realizację zleconych prac do końca listopada 2019 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.