Na narty do Warszawy. Górka Szczęśliwicka czeka

Region

Miłośnikom „białego szaleństwa”, którzy nie mogą doczekać się, aby założyć na nogi snowboard lub narty przypominamy, że aby pojeździć wcale nie trzeba wybierać się w góry. Warszawska Górka Szczęśliwicka jest do ich dyspozycji.

Aby poczuć się jak w górach wcale nie trzeba wyruszać w wielogodzinną podróż. Dobrą aleternatywą dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na dalszy wypad, lub po prostu chcą aktywnie spędzić wolny czas, jest właśnie Górka Szczęśliwicka. Stok czynny jest bez względu na warunki pogodowe, sztucznie naśnieżany, nic, tylko jeździć. – Trasa narciarska o powierzchni około 9,6 tys m. kw. pokryta została matą typu Dendix produkcji angielskiej, która przy zerowych i dodatnich temperaturach zraszana jest „mgłą wodną” dla zmniejszenia tarcia i polepszenia ślizgu, natomiast przy temperaturach ujemnych oraz braku lub małej ilości śniegu naśnieżana jest trzema armatkami i rozprowadzane przez dwa ratraki – informuje ośrodek.

Przewyższenie stoku wynosi 44 m, co przy jego długości ok. 227 m daje średnie nachylenie 19 proc. Trasa kwalifikowana jest jako niebieska, czyli dość łatwa. W dolnej części stoku znajduje się podjazd o długości ok. 60 m nadający się do stawiania pierwszych kroków przez najmłodszych.

W ofercie obiektu znajdziemy wypożyczalnię sprzętu, serwis i giełdę. Na miejscu czekają też instruktorzy jazdy. – Na stoku prowadzone są codziennie specjalne szkolenia i treningi dla wszystkich osób zainteresowanych, niezależnie od wieku i umiejętności. Dla młodszych adeptów narciarstwa przygotowaliśmy zajęcia w grupach, a dla starszym proponujemy doskonałych instruktorów – czytamy na stronie gorka-szczesliwicka.com. Pod tym samym adresem znajdują się szczegóły dotyczące szkoleń i możliwości skorzystania z pomocy instruktorów.

Stok jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-21.00, a w weekendy w godzinach 10.00-20.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.