Na Nadarzyńskiej powstanie ścieżka rowerowa

Żółwin

Piesi i rowerzyści muszą przemieszać się nieutwardzonym poboczem – za kilka miesięcy dla mieszkańców Żółwina będzie to już tylko wspomnienie. Gmina Brwinów planuje budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Nadarzyńskiej, na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Leśnej.

Turystyka rowerowa kwietnie w najlepsze. Odpowiednia pogoda i w letni dzień śmiało można ruszać na przejażdżkę. Zwłaszcza, że infrastruktura rowerowa stale się rozwija. Wspaniały sposób na spędzenie czasu z rodziną, ale i doskonały środek transportu. W okresie wiosenno-letnim wiele osób rowerem dociera do pracy.

Odpowiednia infrastruktura to podstawa. Wiedzą o tym doskonale włodarze gminy Brwinów, którzy zaplanowali wykonanie ciągu pieszo-rowerowego w Żółwinie wzdłuż ul. Nadarzyńskiej. Inwestycja planowana jest na odcinku około 350 metrów od skrzyżowania z ul. Słoneczną/Mokrą do ul. Leśnej. Obecnie droga nie posiada chodnika, co sprawia, że piesi muszą poruszać się jezdnią oraz nieutwardzonym poboczem. Dodatkowo wody opadowe i roztopowe odprowadzane są do przydrożnych rowów.

Gmina Brwinów chce rozwiązać ten problem i stworzyć odpowiednie warunki do przemieszczania dla rowerzystów i pieszych. Na Nadarzyńskiej powstanie ścieżka o szerokości 3 metrów z szarej kostki betonowej oraz chodnik (szer. 2 m). Planowana jest również budowa odwodnienia w postaci rowu krytego  i liniowego wraz z wpustami ulicznymi. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie korekta wysokościowa istniejącej jezdni, a na nieutwardzonym terenie pojawi się zieleń.

Brwinowski urząd szuka wykonawcy zadania. Oferty w postępowaniu przetargowym można składać do 21 czerwca. Zgodnie z zapisami, ciąg pieszo-rowerowy powinien powstać w czasie trzech miesięcy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.