Na lodowisko będzie trzeba poczekać…

Piastów

Mieszkańcy Piastowa zastanawiają się kiedy lodowisko ponownie zacznie działać. Dziś rano przywieziono nowy agregat, który jest znacznie mocniejszy od poprzedniego. Kiedy tafla zostanie zmrożona tak, by możliwe było ponowne uruchomienie obiektu?

Lodowisko w Piastowie zostało oficjalnie otwarte w Mikołajki, 6 grudnia. Nie obyło się bez wielu atrakcji. Niestety radość nie trwała długo, bo kilka dni później ślizgawka… rozpuściła się. Powodem był słaby agregat, opady deszczu i zbyt wysokie temperatury. Wkrótce ma się to zmienić.

Lekiem na całe zło ma być nowy agregat. – Zamówiliśmy agregat o zwiększonej mocy, który dotarł dziś rano. Przyjechał specjalista z Lublina, który będzie konserwatorem naszego lodowiska. Mamy nadzieję, że jak ten deszcz przestanie padać to taflę uda się zmrozić na tyle, by można było z niej korzystać na nowo – mówi Jerzy Derlatka, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie. – Problemy z roztapiającą się taflą ma większość takich obiektów w okolicy, równie stołeczne lodowisko pod Pałacem Kultury – podkreśla.

Zatem kiedy lodowisko zostanie ponownie uruchomione? – Nowy agregat ma utrzymać lodowisko nawet jak temperatura osiągnie sześć stopni na plusie. Aby uruchomić lodowisko musi przestać padać deszcz. Ponadto prognozy pogody są takie, że w przyszłym tygodniu w nocy temperatury mają spaść poniżej zera. A w dzień dodatnia temperatura nie ma aż takiego wpływu na tafle, tak jak np. deszcz. Dlatego mamy nadzieję, że uda się wszystko uruchomić na początku przyszłego tygodnia – mówi Derlatka.

Wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Wypożyczenie łyżew (bez względu na czas ich użytkowania) kosztuje 5 zł, tak samo jak naostrzenie swoich. Na co dzień lodowisko będzie czynne od godz. 10.00 do 20.00, z godzinną przerwą techniczną od 14.00 do 15.00 na czyszczenie tafli.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.