Na lewoskręt trzeba poczekać

Pruszków

Lewoskręt z al. Armii Krajowej w ul. Andrzeja w Pruszkowie miał powstać jeszcze w tym roku. Niestety na realizację inwestycji trzeba poczekać...

Przejazd al. Armii Krajowej w godzinach szczytu bywa męczarnią. Powód? To kierowcy, którzy z wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej skręcają w lewo w ul. Andrzeja i blokują możliwość jazdy na wprost. Efekt jest jeden. To korki, które czasem sięgają centrum Pruszkowa.

Lekarstwem na wspomniane utrudnienia ma być budowa lewoskrętu. Pruszkowskie starostwo, które jest zarządcą al. Armii Krajowej ogłosiło w listopadzie przetarg na jego budowę. Prace miały być wykonane jeszcze w tym roku. Ekipy budowlanej jednak nie widać. Co się stało? Okazuje się że do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Za wykonanie prac zażądała przeszło 811 tys. zł. Starostwo na budowę lewoskrętu chce przeznaczyć mniejszą kwotę (ponad 426 tys. zł). – Z uwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotowe procedurą do oferty z najniższą ceną, Zmawiający dokonał unieważnienia postępowania – czytamy w dokumentacji.

Czy to oznacza, że inwestycja trafiła do szuflady? Okazuje się, że nie. – Przekładamy to zadanie na przyszły rok – powiedział nam Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski.

Jak zostanie przebudowane skrzyżowanie al. Armii Krajowej z ulicami Andrzeja i Księcia Józefa? Jezdnia zostanie poszerzona o jeden pas ruchu. To pozwoli na stworzenie pasa do bezkolizyjnego skrętu. Zmieniona będzie również geometria łuków na wlotach skrzyżowania. Prace mają być wykonywane w okresach o najmniejszym natężeniu ruchu, tak by utrudnienia były jak najmniejsze. Wykonanie nowej nawierzchni będzie jednak wymagała całkowitego zamknięcia skrzyżowania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.