Na kolei poniedziałek dniem powszednim

Region

Rzutem na taśmę posłowie przegłosowali, a prezydent podpisał ustawę o dniu wolnym od pracy 12 listopada. Jak w tym dniu będzie funkcjonowała komunikacja publiczna?

Pomysł przedłużenia o jeden dzień świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości spowodował niemałe zamieszanie, głównie z powodu ustalania zasad wolnego niemal w ostatniej chwili. Ostatecznie jest to dzień wolny od pracy i z zakazem handlu. Jak tego dnia będzie wyglądało kursowanie komunikacji publicznej?

– W poniedziałek, 12 listopada, pociągi Kolei Mazowieckich będą kursowały jak w dzień powszedni. Tego dnia pasażerowie KM będą mogli korzystać z oferty bilet wycieczkowy – mówi Katarzyna Łukasik z biura prasowego KM.

Rozkład jazdy dnia powszedniego będzie obowiązywał także w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Podobnie w pruszkowskich miejskich autobusach.

Według świątecznego rozkładu pojadą za to autobusy i tramwaje w Warszawie. – Autobusy będą kursowały według rozkładów jazdy dnia świątecznego; autobusowe linie L według rozkładów sobotnich. W liniach nocnych w nocy z 11 na 12 listopada będzie obowiązywał sobotni rozkład a z 12 na 13 listopada niedzielny. W metrze i tramwajach będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy (bez nocnych kursów metra) – informuje ZTM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.