Na jakim etapie są pracy w parku przy ul. Sowińskiego?

Piastów

Rewitalizacja parku mieszczącego się przy ul. Sowińskiego w Piastowie rozpoczęła się na koniec marca. Po nieco ponad dwóch miesiącach prac widać między innymi nowe nasadzenia i ścieżki. To nie koniec zmian.

Park położony jest po północnej stronie ul. Sowińskiego, między ulicą a osiedlem. Do tej pory mieszkańcy mogli korzystać tam z boiska i nieuporządkowanego terenu zielonego. Już dziś zmiany widać gołym okiem, a prace jeszcze się nie zakończyły. Urząd miasta zaznacza, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Prace mają potrwać jeszcze około miesiąca.

– Od lipca będziemy mogli cieszyć się nowym parkiem. Zainstalowano tam już nowe oświetlenie. Budowane są ciągi piesze. Sadzone są drzewa i krzewy. Przeprowadzono także prace pielęgnacyjne istniejących drzew i krzewów – informuje piastowski magistrat.

Zaglądając do powyższej galerii sami sprawdźcie jak na tę chwilę prezentuje się park.

To nie wszystko. Powstanie tam również boisko wielosportowe – do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Informowaliśmy o tym tutaj. Na boisko będzie trzeba poczekać nieco dłużej niż na sam park.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Na jakim etapie są pracy w parku przy ul. Sowińskiego?”

 1. Hi pisze:

  Czy emeryci i dziadkowie będą mieli gdzie usiąść.czy ktoś pomyślał o seniorach…a jest ich 3/4 osiedla.może by tak tężnie….

 2. Sylwia pisze:

  a trawniki to będą aby posiedzieć lub poopalać się bo jeśli mają być tylko te krzaczki to będą kłuć w tyłek……………

 3. Igor pisze:

  Czemu ścieżka wokół ternu jest asfaltowa, powinien być tam co najmniej tartan aby można było swobodnie biegać, siłownie plenerowe były już dużo wcześniej i myślę, że ich nie zdemontuję bo przypominają poprzedniego burmistrza, a co ze skateparkiem, który radni ówczesnej opozycji odrzucili w głosowaniu w 2014r. ???

 4. Dagmara pisze:

  A co z placem zabaw który zgodnie z planem miał tam powstać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły