Na grodziskim dworcu PKP pojawi się… książkomat

Grodzisk Maz.

Co to takiego? Krótko mówiąc książkomat jest nowoczesną wersją klasycznej biblioteki. Będziecie mogli wypożyczać książki przez internet i odbierać na dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim. Urządzenie ma pojawić się na początku października.

Książkomat będzie całodobową biblioteką. Takiego urządzenia nie ma jeszcze w żadnej bibliotece publicznej w województwie Mazowieckim. Co ciekawe urządzenie będzie bezobsługowe. Książkę zamawiacie przez internet i odbieracie w wyznaczonym punkcie. Jego zasadę działania mogą zobrazować popularne paczkomaty.

– Wypożyczający zamawia książkę przez internet z katalogu na stronie biblioteki, bibliotekarz wyszukuje ją, następnie wkłada do jednej z szafek i wysyła powiadomienie, że książka czeka.  Jeśli jakaś pozycja jest akurat wypożyczona, będzie można ją zarezerwować i gdy będzie już dostępna wypożyczający otrzyma informację mailową. Do książkomatu można będzie zamówić łącznie trzy egzemplarze z wypożyczalni dla dorosłych i oddziału dla dzieci i będzie można je odebrać w ciągu dwóch dni – wyjaśnia grodziski magistrat.

Książkomat zostanie ustawiony w poczekalni dworca PKP. Będzie odpowiadał na potrzeby osób, które ze względu na pracę i dojazdy nie mogą skorzystać z tradycyjnej biblioteki. Podoba się Wam taki pomysł? Zostawcie komentarz pod artykułem!

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Na grodziskim dworcu PKP pojawi się… książkomat”

 1. elafusia@wp.pl pisze:

  Fantastycznie! POPIERAM

 2. Anonim pisze:

  Fantastycznie . POPIERAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły