Na DW719 znów będą remontować przepust

Milanówek

Dopiero co zakończyły się utrudnienia w Podkowie Leśnej na drodze wojewódzkiej nr 719, a już w przyszłym roku pojawią się kolejne. Nieco dalej, na wysokości Milanówka wyremontowany zostanie przepust oraz będzie wybudowany nowy most.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przymierza się do kolejnej inwestycji na DW719 w naszym regionie. Niedawno zakończyły się prace związane z remontem przepustu w Podkowie Leśnej. Podobne prace szykują się na wiosnę przyszłego roku, z tą różnicą, że parę kilometrów dalej.

Został ogłoszony przetarg, trwają poszukiwania wykonawcy. Zadanie będzie polegało na remoncie przepustu i budowie nowego mostu w Milanówku. – W ramach zadania wykonany zostanie remont przepustu oraz rozbiórka i budowa nowego mostu usytuowanego kilkadziesiąt metrów dalej. Zgodnie z założeniami wykonawca będzie miał termin na wykonanie prac do końca listopada 2019 r. Jeżeli postępowanie przetargowe zakończy się w planowanym terminie, a warunki pogodowe pozwolą, wykonawca będzie mógł rozpocząć prace jeszcze w marcu – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Oczywiście nie obejdzie się bez utrudnień… Na czas budowy mostu na rzece Rokitnica będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Choć MZDW uspokaja, że jeżeli chodzi o sam remont przepustu to nie przewidują wielkich utrudnień. – Jeśli chodzi o remont przepustu zakres prac jest niewielki i nie będą obejmować nawierzchni jezdni., więc nie przewidujemy tu większych utrudnień – podkreśla Monika Burdon.

Spytaliśmy też czy takich prac nie można wykonywać np. w okresie wakacyjnym. W tym czasie na drogach lokalnych jest mniejszy ruch, być może prace można byłoby też w ten sposób przyspieszyć? – W przypadku tak dużego natężenia ruchu, żaden termin na roboty drogowe nie jest dobry. Jedynym rozwiązaniem na skrócenie terminu prac jest całkowite wyłączenie drogi z ruchu. W tym przypadku jest to niemożliwe. Nie ma możliwości skierowania ruchu na drogi lokalne. Ze względu na duże obciążenie i zły stan techniczny dróg lokalnych samorządowcy najczęściej nie wyrażają zgody na zamknięcie drogi i całkowite skierowanie strumienia ruchu na drogi gminne i powiatowe – odpowiada rzecznik MZDW.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Na DW719 znów będą remontować przepust”

  1. Anonim pisze:

    Bez żartów. Pół roku na remont przepustu? W 3 miesiące odbudowali most kolejowy na rzece Utracie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły