Na dniach przetarg na przebudowę ul. Pszczelińskiej

Brwinów

W pierwszych dniach stycznia rozpisany zostanie przetarg na przebudowę ul. Pszczelińskiej, czyli drogi wojewódzkiej nr 720 od ul. Pedagogicznej do skrzyżowania w Otrębusach. Trasa ma być gotowa w połowie roku.

Pszczelińska to jedna z najważniejszych dróg dojazdowych do Brwinowa i jednocześnie jedna z najbardziej zniszczonych. Każdego dnia korzysta z niej wielu kierowców, bo też nie przypadkowo ma ona status drogi wojewódzkiej. Stanowi fragment wygodnego szlaku do Błonia, Milanówka czy objazd do autostrady A2 przez mniejsze brwinowskie miejscowości.  

W 2014 r. ulica przeszła remont na odcinku od ronda Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej.  Na ten fragment kierowcy nie mogą narzekać, bo nawierzchnia spełnia swoje zadanie, nie wymaga omijania dziur i łat. W przeciwieństwie do „otrębuskiej” części Pszczelińskiej. Tam, aby nie uszkodzić zawieszenia, wskazana jest jazda slalomem.

Za pół roku zniszczony asfalt w tym miejscu ma być już tylko wspomnieniem. – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódkich przygotował już wszystkie dokumenty przetargowe. Z tego co zrozumiałem trwa ich ostatnia obróbka. Liczyliśmy, że przetarg uda się ogłosić przed świętami, ale dyrektor zapowiedział, że zostanie on rozpisany w pierwszych dniach stycznia. MZDW przeznaczy około 6 mln zł na ul. Pszczelińską, my jako gmina przekazaliśmy im 544 tys zł na wykonanie oświetlenia na odcinku od Pszczelina do skrzyżowania w Otrębusach. Tam oświetlenie jest bardzo charakterystyczne, bo lampy znajdują się na prywatnych działkach i światło nie dociera do drogi. Zaprojektowane zostało zupełnie nowe. W ramach jednego dużego zadania ma być wykonane i oświetlenie i droga – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.  

O ile uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetrag, prace rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Wstępny termin ich zakończenia to lipiec 2017 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.