Na bulwary wybierz się do Błonia

Błonie

Lista miejsc w regionie, w których można wypocząć i ciekawie spędzić czas niebawem się wydłuży. W gminie Błonie powstaną nadrzeczne bulwary. Gmina uzyskała dofinansowanie na to zadanie.

Bulwary Błońskie, bo tak mają się nazywać, to trakt pieszy, który ma połączyć KS Błonianka z Parkiem Bajka. Będzie to swoista promenada łącząca nie tylko funkcje komunikacyjne, ale również kulturalne, integracyjne i poznawcze. – Celem realizacji projektu jest zahamowanie spadku powierzchni terenów zieleni w mieście Błonie. Planowanym efektem realizacji projektu jest powstanie dodatkowej powierzchni biologicznie czynnej oraz wzrost łącznej powierzchni terenów zieleni objętych projektem – informuje Zenon Reszka, burmistrz Błonia. – Projekt będzie realizowany po południowej stronie Rokitnicy między budującym się Centrum Sportu, a ulicą Poniatowskiego już w przyszłym roku – dodaje.

Jak mają wyglądać bulwary? Ich charakter będzie się zmieniał. Promenada rozpocznie się na kolistym placu. Mieszkańcy znają tu siedziska podkreślające formę placu. Kolejna część będzie nieco bardziej naturalna: ścieżki będą wykonane tu z nawierzchni mineralnej a nie kostki, nie zabraknie też ławek i oświetlenia. Następny odcinek bulwarów rozpoczyna się placem przylegającym do mostku na osi alei Norwida. Ta część założenia będzie najszersza i została zaprojektowana tak by miała miejski charakter. Tu również znajdą się gabloty, w których będą mogły być prezentowane liczne prace artystyczne. Ostatni fragment bulwarów, od
ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Grażyny, zaprojektowano jako odcinek pieszo-jezdny, umożliwiający dojazd samochodów do przyległych posesji.

Na całym ciągu promenady zamontowane zostanie oświetlenie, pojawią się ławki i siedziska oraz elementy małej architektury. Uzupełnieniem całości będą takie elementy jak hotel dla owadów, poidełka dla ptaków oraz nowe nasadzenia zieleni.

Bulwary mają być gotowe do końca października przyszłego roku. Na realizację tego zadania gmina otrzymała 2 mln zł dofinansowania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.