Na budowie trasy S8 znaleziono ludzkie szczątki

Nadarzyn

Do odkrycia doszło na koniec minionego tygodnia. Ludzkie szczątki zostały „porzucone” w błocie, pod betonowymi elementami infrastruktury drogowej... Ale drogowcy twierdzą, że kości zostały odpowiednio zabezpieczone.

Informację o znalezisku otrzymaliśmy od czytelnika Roberta. – Szczątki znalezione w Nadarzynie przy ul. Sienkiewicza na terenie budowy trasy S8. Leżą i nikt się nimi nie interesuje. – napisał do nas za pośrednictwem Facebooka.

Skontaktowaliśmy się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, by wyjaśnić tę sprawę. Spytaliśmy czemu szczątki nie zostały należycie zabezpieczone oraz czy odpowiednie organy zostały powiadomione o znalezisku? – Kości ludzkie zostały znalezione podczas wykonywania prac budowlanych przez wykonawcę na przejętym terenie kościelnym, na którym znajdował się nieoznaczony cmentarz. Nadzór archeologiczny prowadzony przez wykonawcę robót budowlanych zabezpieczył szczątki – odpowiada Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

O tym jak zostały zabezpieczone kości widać na zdjęciu głównym… Choć szczątki zostały już pochowane. – Na tym terenie prowadzone były wyprzedzające prace archeologiczne polegające na przebadaniu i przeniesieniu kości na obecny cmentarz. Pochówek wszystkich szczątków ludzkich dokonany został 22 września na cmentarzu w Nadarzynie – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.