Na budowie Nowej Stacji praca wre

Pruszków

Budowa pierwszego centrum handlowego na terenie Pruszkowa wystartowała w kwietniu. Jak wygląda teren przy ul. Sienkiewicza pół roku później? Postanowiliśmy zajrzeć na teren Nowej Stacji.

Przygotowania do budowy Nowej Stacji trwały bardzo długo. Zgodnie z pierwotnymi założeniami zakupy w nowej galerii handlowej powinniśmy robić już od dawna. Jednak przedłużające się procedury, ustalenia i porozumienia na różnych szczeblach wydłużyły proces przygotowań do startu inwestycji.

W końcu się jednak udało. Oficjalnie budowa pierwszego w Pruszkowie centrum handlowego wystartowała 10 kwietnia. Po trwających przez pół roku pracach centrum powoli zaczyna nabierać kształtów. I to dosłownie. Roboty „wyszły” już ziemi. Budowlańcy zajmują się już pracami na parterze i pierwszej kondygnacji. Trwają również prace związane z wylewaniem stropów. Jak na tak krótki czas postęp robót jest ogromy.

Kiedy mieszkańcy będą mogli wybrać się na pierwsze zakupy co Nowej Stacji? – Termin otwarcia zaplanowano na czwarty kwartał 2018 r. Finał zbiega się również zakończeniem innych inwestycji w tym rejonie. Mowa tu o budowie parkingu Park&Ride czy modernizacji linii kolejowej – mówi Maciej Krzewiński, CEO ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji.

W Nowej Stacji znajdziemy takie sklepy i punkty usługowe jak H&M, CCC, Carrefour, RTV Euro AGD, JYSK, biura podróży Itaka i Rainbow oraz Super-Pharm. Nie zabraknie również multipleksu kinowego Multikino. W strefie restauracji pojawią się KFC oraz Olimp.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.