Na bezpłatną komunikację trzeba poczekać

Grodzisk Maz.

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego na uruchomienie bezpłatnych linii autobusowych muszą jeszcze poczekać. Gminie nie udało się znaleźć przewoźnika, który miałby obsługiwać kursy.

Pomysł uruchomienia bezpłatnych linii autobusowych na terenie Grodziska pojawił się na przełomie roku. Pop przeprowadzeniu sondy wśród mieszkańców urzędnicy z grodziskiego magistratu przygotowali schematy dwóch linii autobusowych: BM, która ma kursować na szlaku Dworzec PKP – Adamowizna – Makówka – Dworzec PKP oraz BK, która ma obsługiwać kursy między Dworcem PKP a Osiedlem Kopernika. Autobusy obu linii mają kursować w godz. 6.00 – 8.00 i 16.00 – 19.00. Linia BM ma kursować co 15 minut, a BK co 10 min. 

W połowie lutego ruszyły poszukiwania przewoźnika, który miałby zająć się obsługą wspomnianych linii. Autobusy na wytyczone szlaki miały wyjechać w marcu. Tak się jednak nie stało. Do przetargu na obsługę zgłosiła się tylko jedna firma – PKS Grodzisk Mazowiecki. Jednak cena jaką spółka zaproponowała  (ponad 1 mln zł) okazała się zbyt wysoka. Przetarg unieważniono. 

Grodziski magistrat ponownie ogłosił postępowanie. Na oferty przewoźników urząd czeka do 26 marca. Jeśli uda się wybrać wykonawcę, to jest szansa, że autobusy na szlakach pojawią się najpóźniej na przełomie kwietnia i maja. 

Linie BM i BK mają usprawnić dojazd w rejon stacji PKP w Grodzisku na czas remontu prowadzonego na podmiejskiej linii kolejowej między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą. Mieszkańcy nie powinni się jednak mocno przywiązywać do tych połączeń, bowiem linie mają być obsługiwane tylko do końca roku. Dziś nie wiadomo jeszcze czy zostaną one utrzymane w kolejnych latach i czy nadal będą bezpłatne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.