MZOS przekształcą w spółkę

Pruszków

Miejski Zarząd Obiektów Sportowych przestanie istnieć. Władze miasta chcą go przekształcić w spółkę prawa handlowego, która ma być jednocześnie operatorem Centrum Dziedzictwa Kulturowego.

Budowa CDK idzie pełną parą. Pruszkowscy włodarze zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami chcą być gotowi na moment oddania obiektu do użytków. Chodzi o to, by CDK od pierwszego dnia działalności miało szeroką ofertę dla mieszkańców. Jednak aby tak się stało CDK musi mieć swojego operatora. W tym celu miasto tworzy spółkę, która będzie zarządzać obiektem.

Konieczne jest jednak zlikwidowanie zakładu budżetowego, czyli miejskiej jednostki zarządzającej kompleksem Znicza. Mowa tu o Miejskim Zarządzie Obiektów Sportowych. MZOS został powołany do życia w 1994 r. Od tamtej pory odpowiadał za zarządzanie kompleksem Znicz, w którego skład wchodzą takie obiekty jak hala sportowa czy stadion Znicz.

Zgodę na przekształcenie MZOS w spółkę musieli wyrazić miejscy radni. – Nieuchronnie zbliżamy się do momentu, w który będzie oddane do użytku Centrum Dziedzictwa Kulturowego. To wspólnie z obiektami w sąsiedztwie, czyli obiektami sportowymi: stadionem Znicz i dużą halą było zarządzane dotychczas w systemie zakładu budżetowego. Ten system nie może być kontynuowany w związku z tym zamierzamy przekształcić  MZOS w spółkę zarządzająca – tłumaczył na kwietniowej sesji Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Dlaczego miastu zależy by MZOS stał się częścią spółki Centrum Kultury i Sportu sp. z o.o.? Ten zabieg pozwoli m.in. na bezprzetargowe podpisanie umowy operatorskiej pomiędzy miastem a spółką.

Radni nie do końca byli przekonani do tej formy. – Proszę państwa my nie mamy alternatywy – zwrócił się do radnych Andrzej Kurzela.

Ostatecznie radni wyrazili zgodę na przekształcenie MZOS.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.