Myślimy o powiększeniu Roweru Gminnego

Michałowice

Na terenie gminy Michałowice działa system wypożyczalni rowerowych. Dziś stacje rowerowe znajdują się w trzech punktach. Władze gminy zastanawiają się nad powiększeniem systemu o kolejne wypożyczalnie.

Gmina Michałowice w połowie ubiegłego roku uruchomiła system umożliwiający wypożyczanie rowerów. Pierwsza taka stacja pojawiła się w Regułach pod urzędem gminy. Choć mieszkańcy mogli wypożyczyć jednoślad, zwiedzić okolice i oddać go tylko w tym jednym punkcie to Rower Gminny szybko zyskał popularność. W ciągu niespełna miesiąca rowery wypożyczono 250 razy. W kolejnych miesiącach wypożyczalni na terenie gminy przybyło. Dwie nowe stacje rowerowe pojawiły się w Komorowie i Opaczy (obok stacji WKD).

Władze Michałowic rozważają rozbudowę Roweru Gminnego. – Zastanawiamy się na jakich zasadach kontynuować Rower Gminny. Możemy robić to w porozumieniu z Warszawą tak, by Rower Gminny i Veturilo były kompatybilne lub stworzyć zupełnie odrębny system. W przeprowadzonej przez nas ankiecie zdania mieszkańców są podzielone pawie po równo – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. – Mamy jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji – dodaje.

Co ciekawe władze gminy mają już częściowo wytypowane lokalizacje kolejnych stacji. – Staramy się wybierać sensowne punkty, które faktycznie zachęcą mieszkańców do korzystania z Roweru Gminnego. Chcielibyśmy aby stacje powstały m.in. przy stacji WKD w Michałowicach czy w pobliżu zalewu w Komorowie. Jest jeszcze kilka lokalizacji, które wskazali nam mieszkańcy w ankietach. Nad tymi propozycjami również się zastanawiamy – zaznacza Grabka.

Kiedy pojawią się nowe stacje w gminie Michałowice tego nie wiadomo. Obecnie gmina skupia się na wyborze systemu funkcjonowania Roweru Gminnego. Zwłaszcza, że pojawia się jeszcze jedna opcja. Michałowice są jedna z wielu podwarszawskich gmin, które otrzymają pieniądze na rozbudowę systemu ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Zwieńczeniem tej inwestycji byłby również wspólny system wypożyczalni rowerów. – To pieśń przyszłości – podsumowuje wójt  gminy Michałowice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.