Myślą o rozbudowie basenu

Grodzisk Maz.

Wielu mieszkańców Grodziska zaznacza, że basen wodnik jest przepełniony. Chcieliby aby w mieście powstał drugi taki obiekt. Póki co miejscy włodarze planują rozbudowę istniejącego basenu.

Baseny w naszej okolicy przeżywają prawdziwe oblężenie. I nie ma się co dziwić, bowiem już nawet samo chodzenie w basenie korzystnie wpływa na nasze mięśnie i kręgosłup. Pluskać w wodzie lubią się i duzi i mali. Co widać np. na grodziskim basenie Wodnik 2000. Kłopot jednak w tym, że obłożenie basenu jest ogromne i nie zawsze można popływać. Dorośli najczęściej skarżą się na blokowanie torów przez dzieci. Wielu grodziszczan podkreśla, że budowa nowego basenu w Grodzisku rozwiązałaby problem. Władze Grodziska mają inną teorię i pomysł na rozwiązanie tego problemu – Na basenie problem powstaje z innego powodu. Mamy dużo dzieci, które się uczą pływać. I my musimy dobudować do tego istniejącego basenu taki mały 15 metrowy basen, który będzie przeznaczony dla dzieci do nauki pływania. Dzięki temu dzieciaki nie będą blokowały głównego basenu. Wtedy nie będzie problemu – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Pojawia się zatem pytanie kiedy gmina planuje ruszyć z rozbudową. – Musimy uporać się ze wszystkimi obiektami (hala sportowa i Mediateka – przyp. red.), bo nie możemy robić wszystkiego naraz – dodaje burmistrz.

Wszystko wskazuje więc na to, że basen zostanie rozbudowany w kolejnej kadencji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.