Myślą o kolejnym budżecie

Milanówek

W tegorocznym budżecie obywatelskim Milanówka znalazły się dwa projekty. Rozpoczęto procedury związane z pracami na terenie stadionu KS Milan. Miasto myśli już o przyszłorocznym budżecie obywatelskim i szuka chętnych do pracy przy jego tworzeniu.

W czerwcu postawiono kropkę nad „i”. Mieszkańcy wyłonili w głosowaniu dwa projekty, które miasto zrealizuje w ramach budżetu obywatelskiego. Pod rozwagę poddano dziewięć propozycji, a milanowianie zdecydowali, że najbardziej chcą rewitalizacji Parku im. Michała Lasockiego i parkingu dla samochodów oraz stanowisk dla rowerów na terenie stadionu przy ul. Turczynek. W tym drugim przypadku procedury zostały już uruchomione, o czym informowaliśmy. –  Postępowanie dotyczące prac na terenie KS Milan Milanówek zostało rozstrzygnięte, w dniu 31 sierpnia 2016 roku została zawarta umowa na realizację całości prac. 6 września zaplanowano wprowadzenie wykonawcy na budowę, natomiast fizyczne rozpoczęcie robót powinno nastąpić najpóźniej w kolejnym tygodniu.  Na wykonanie całości robót wykonawca ma czas do 31 października br. – podaje Adam Adamczyk, p.o. kierownika referatu technicznej obsługi miasta w Milanówku.

Co z drugim projektem? – Postępowanie dotyczące Parku Lasockiego jest w trakcie przygotowania, powinno zostać ogłoszone w najbliższych dniach. Prace zostaną przeprowadzone w całości w roku 2016 – zapewnia Adamczyk.

Miasto nie czeka i już planuje prace nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim. Magistrat zachęca mieszkańców do nadsyłania zgłoszeń do zespołu, który opracuje zasady tworzenia dokumentu oraz zajmie się weryfikacją wniosków. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłaszać mogą się mieszkańcy Milanówka, którzy ukończyli 16 lat. Termin mija 18 września. Formularz zgłoszeniowy można pobrać tu. Po wypełnieniu należy go wysłać na adres: promocja@milanówek.pl bądź osobiście złożyć w urzędzie miasta.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.