Mural nie przetrwał…

Grodzisk Maz.

Grodzisk postawił na murale, które miały wzbogacić krajobraz miasta. Spotkały się z ciepłym przyjęciem, jednak jeden z nich w ostatnich dniach został zniszczony. Chuligani zamalowali mural na ul. Teligi.

Dwa lata temu w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęła się moda na murale. Na kolejnych ulicach pojawiają się malowidła, dzięki którym szare i zniszczone ściany starych budynków zmieniają się nie do poznania. Każdego roku gmina przeznacza na murale około 30 tys. zł. Owocem ostatnich wysiłków jest m.in. mural na osiedlu Bairda.

Od dwóch lat mieszkańcy Grodziska mogą, a właściwe mogli podziwiać mural przy zbiegu ulicy 3 Maja z Teligi. Chuligani postanowili nieco „upiększyć” malowidło i dodali coś od siebie. Mural został zamalowany i w oczy mieszkańców rzucają się wulgarne słowa. To nie koniec chuligańskich wybryków. Na ścianach bloków na osiedlu Kopernika i Rusałki pojawiło się graffiti. – Gmina na obecną chwilę nie posiada informacji na temat sprawców. Nikt w tej sprawie nie został zatrzymany. Za uszkodzenie cudzego mienia sprawcom grozi kara pobawienia wolności nawet do lat 5 – wyjaśnia Aneta Caban, naczelnik wydziału promocji gminy Grodzisk Mazowiecki.

Efekty chuligańskich wybryków zostaną usunięte. – Oczywiście jak tylko poprawią się warunki atmosferyczne mural zostanie odrestaurowany. Wstępny termin planowany jest na przyszły tydzień – podaje Caban.

Takie zachowanie nie są akceptowane społecznie. Trzeba reagować, gdy widzimy, że ktoś niszczy przestrzeń miejską. – Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim apeluje, aby nie pozostać objętym wobec takich aktów wandalizmu i w razie zauważenia podejrzanego zachowania, malowania sprayami prosi aby dzwonić pod numer 986 lub 22 7555431 w celu powiadomienia straży miejskiej o zastałej sytuacji. Ułatwi to szybszą reakcję na próby wandalizmu – apelują funkcjonariusze grodziskiej straży miejskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.