MPWiK zapłaci miastu Pruszków 44 mln zł

Pruszków

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „odkupiło” od miasta Pruszków instalacje kanalizacyjne i wodociągowe wybudowane na terenie miasta. To oznacza, że do miejskiej kasy trafią przeszło 44 mln zł.

W trakcie realizacji rozmaitych inwestycji drogowych na terenie Pruszkowa powstają nowe elementy infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej. Do tej pory MPWiK tyko korzystała ze wspomnianych instalacji, nie będąc jednocześnie ich właścicielem. To właśnie się zmieniło. – Dosyć długo trwały uzgodnienia związane z przygotowaniem tej umowy. Spółka nabywa od miasta kanalizacje i wodociągi, w związku z tym, że je użytkuje jest to porządkowanie od strony formalno-prawnej. Konsekwencje są takie, że do kasy miasta wpłyną ponad 44 mln zł jeszcze w tym roku – mówił na konferencji prasowej Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa. 

To oznacza, że instalacje przechodzą na własność warszawskich wodociągów. – MPWiK jest obecny w życiu mieszkańców Pruszkowa nie od dzisiaj. Mimo tego, że tej sieci jeszcze na własność nie mamy, to jesteśmy tymi, którzy świadczą usługę i wodociągową i kanalizacyjną dla mieszkańców Pruszkowa i okolic – dodała Renata Tomusiak, prezes MPWiK Warszawa. 

W trakcie konferencji przedstawiciel MPWiK poinformowali o planowanych do realizacji przedsięwzięciach. Jednym z najważniejszych zadań, z punktu widzenia mieszańców, jest budowa nowej nitki wodociągowej która miałaby dostarczać wodę od strony Bemowa, przez Ursus i Piastów. – Dziś mamy jedną nitkę, czynimy starania i wszczęliśmy inwestycje z fazy piątej, tak by w Pruszkowie była druga odnoga zasilania wodą z Warszawy. Te inwestycje już się dzieją – zaznaczyła Renata Tomusiak z MPWiK. 

– Po zrealizowaniu tych zamierzeń Pruszków będzie uniezależniony od ewentualnych awarii na trasie wodociągu – podkreślił Jan Starzyński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.