MPWiK rozkopało Pruszków, są utrudnienia

Pruszków

Kilka ulic w Pruszkowie zostało rozkopanych, są miejsca gdzie jezdnie zwężono do jednego pasa. Wszystko za sprawą prac modernizacyjnych jakie prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wielu pruszkowian zastanawia się jakie prace trwają na kilku ulicach miasta. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń na ten temat. – Czemu rozkopana jest ulica Ceramiczna w Pruszkowie, albo Drzymały? Nie można normalnie samochodem przejechać, a nie widać żeby pracownicy uwijali się z robotą… – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Okazuje się, że za rozkopanie ulic odpowiedzialne jest MPWiK. Prace są konieczne do przeprowadzenia aby uniknąć przyszłych awarii. Gdzie można spodziewać się wodociągowców i jakie roboty wykonują? – W Pruszkowie na ul. Ceramicznej (odc. od ul. Prusa do ul. Komorowskiej) trwają prace związane z bezwykopową cementyzacją 225-metrowego odcinka magistrali wraz z wymianą uzbrojenia. Obecnie układany jest wodociąg zastępczy w celu zabezpieczenia dostaw wody dla mieszkańców na okres prowadzonych robót. – mówi Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK. – W związku z pracami ul. Komorowska oraz Kubusia Puchatka są odcinkowo zwężone, z zachowaniem przejazdu – dodaje.

Trudności z przejazdem mogą mieć również kierowcy, którzy poruszają się ul. Drzymały. – W ul. Niecałej (rejon skrzyżowania z Drzymały) przebudowywany jest blisko 40-metrowy odcinek kanału sanitarnego DN 300 wraz z dwiema studniami rewizyjnymi DN 1200. Nie przewidywane są zakłócenia w odbiorze ścieków. Na odcinku prowadzonych prac kierowcy powinni liczyć się z okresowym zwężeniem ulicy Drzymały – zaznacza Wojewódzka.

Planowane zakończenie prac to koniec lipca tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.