MPWiK kupi od Piastowa wodociągi za 4 mln zł

Piastów

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wpłaci do piastowskiej kary blisko 4 mln zł. Tym samym przedsiębiorstwo uzyska prawo własności do urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych wybudowanych przez miasto.

Porozumienie urzędu z MPWiK zostało zawarte 27 grudnia ubiegłego roku. Krótko mówiąc przedsiębiorstwo kupiło wodociągi (wybudowane przez miasto w latach 2016-2018), które i tak użytkowało. Łączna długość tych przewodów wodociągowych to 5,3 tys. m, a kanałów sanitarnych – 166 m.

Dokładnie MPWiK zapłaci niewiele ponad 3,9 mln zł. Kwota ta zostanie „rozbita” na dwie równe raty. Pierwsza została już przelana na konto urzędu 31 grudnia, druga zostanie zrealizowana do końca tego roku.

Sprzedaż wodociągów to wynik długich negocjacji. Pierwsze porozumienie w tej sprawie zawarto w grudniu 2016 r. Wtedy ustalono, że miasto przenosi odpłatnie na rzecz MPWiK prawo własności do urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych wybudowanych od 2000 do 2016 r. z gminnych środków, a wykorzystywanych przez ten czas przez spółkę (długość przewodów wodociągowych to prawie 29 km, a kanałów sanitarnych to ponad 15 km). Umowa ta opiewała na kwotę niemal 14 mln zł i środki tej wysokości w latach 2016-2018 zasiliły budżet Piastowa.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “MPWiK kupi od Piastowa wodociągi za 4 mln zł”

 1. ToTylkoJa pisze:

  Polska już odczuwa braki wody, sprzedaż wodociągów to działanie na szkodę mieszkańców i miasta. Nikt nie da gwarancji że ceny usług nie zdrożeją kilkakrotnie.

 2. End pisze:

  Szanowny „Czas_na_CBA” co tu spieniężać przecież Piastów to prywatny folwark NP, niewygodne instalacje dla miasta to trzeba się ich pozbyć, a jak będzie cena wody i ścieków dyktowana przez monopolistę w regionie w postaci MPWiK, to co to władze miasta obchodzi przecież oni zarobią z naszych podatków.

 3. Czas_na_CBA pisze:

  A potem MPWiK odbije sobie to na mieszkańcach tylko patrzeć ja wzrośnie opłata za wodę albo jakieś nowatorskie przesyłowe Może cały Piastów czas spieniężyć

 4. Anonim pisze:

  ciekawe po co wodociągowcom taki interes potrzebny , zupełnie bez sensu

 5. rew pisze:

  kasy…kasy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły