MPWiK dalej „pruje” ulice

Pruszków

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na dobre zadomowiło się w Pruszkowie, przez co mieszkańcy muszą mieć na uwadze utrudnienia związane z wykopami. Obecnie spółka prowadzi inwestycje m.in. na ul. Ceramicznej, Komorowskiej i Prusa.

Od kilku lat pracownicy MPWiK nie znikają z ulic Pruszkowa. Modernizacja wodociągów trwa w najlepsze, a jak twierdzą przedstawiciele spółki prace muszą zostać wykonane aby uniknąć niechcianych awarii w przyszłości. Niestety cierpią na tym kierowcy, bowiem na wielu ulicach obowiązuje zmieniona organizacja ruchu, w tym zwężenia jezdni.

Obecnie MPWiK rozkopało ul. Prusa, czyli jedną z najbardziej ruchliwych ulic w Pruszkowie. Chodzi o prace realizowane tuż przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Kiedy zakończa się roboty? – W ulicy Prusa prowadzone są prace związane z awaryjną naprawą odcinka magistrali wodociągowej w ulicy Ceramicznej pomiędzy ulicami Prusa i Komorowską. Prace prowadzone są w technologii bezwykopowej cementyzacji. Zakończenie robót planowane jest w pierwszej połowie sierpnia tego roku – tłumaczy Roman Bugaj, rzecznik prasowy MPWiK.

Ale to nie wszystkie prace jakie trwają na terenie miasta. – Ponadto Spółka prowadzi przebudowę studni rewizyjnej w jezdni tej ulicy, w rejonie ul. Kościuszki oraz kanału deszczowego w chodniku wzdłuż ul. Promyka na odcinku od ul. Królowej Jadwigi do nr 11 – mówi Bugaj. – Zakończenie prac w pierwszym tygodniu sierpnia – dodaje.

Nie zanosi się na to aby był to kres inwestycji wodociągowców. W najbliższym czasie należy się spodziewać kolejnych prac i co za tym idzie… utrudnień. – W najbliższym czasie rozpocznie się bezwykopowa naprawa 12 studni rewizyjnych w chodniku al. Wojska Polskiego na odcinku od nr 127 do ul. Wokulskiego oraz remont kanału sanitarnego wraz z uszczelnieniem 9 studni rewizyjnych w ul. Armii Krajowej (na odcinku od ul. Szyłkiewicza do ul. Księcia Józefa) – wyjaśnia rzecznik MPWiK.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.