Można zgłaszać się po… morwę

Milanówek

Na terenie Milanówka zostaną wykonane nasadzenia morwy. Krzewy zagoszczą również w prywatnych ogrodach. Urząd przygotował dla mieszkańców 100 sztuk morwy.

Tym samym milanowski magistrat przystępuje do realizacji zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego 2017. – Drzewo morwy jest ściśle związane z historią miasta Milanówka. W ramach uzyskanych przez miasto praw miejskich była wizerunkiem poprzedniego herbu miasta. Zarówno działania władz miasta jak i licznych stowarzyszeń nakierowane są również na przywrócenie historii jedwabiu i jedwabnictwa w Milanówku. Jest to dziedzictwo naszego miasta i warto przywrócić wygląd tego drzewa mieszkańcom – czytamy w opisie projektu.

Milanowski magistrat przeprowadził postępowanie przetargowe na zakup drzew morwy białej i czerwonej wraz z usługą nasadzenia. Do urzędu wpłynęły cztery oferty. Jedna z nich znacząco odbiegała od pozostałych i wynosiła ponad 350 tys. zł. Pozostałe nie przekraczały 190 tys. zł. Ostatecznie realizacją zadania zajmie się firma z Milanówka, która przedstawiła ofertę opiewającą na blisko 108 tys. zł.

Nasadzenia morwy pojawią się na terenie miasta, ale nie tylko. – Zainteresowani mieszkańcy, którzy chcą aby morwa, która wpisana jest w historię Milanówka zagościła również w prywatnych ogrodach proszeni są o zgłaszanie się do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią, w celu zapisania się. Przypominamy, że do rozdania jest 100 sztuk morwy, więc należy się spieszyć. Zapisy przyjmowane będą od 9 do 20 października br. – poinformował Urząd Miasta Milanówka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.