Motoserce już 4 czerwca!

Grodzisk Maz.

Podobnie jak w ubiegłym roku motocykliści z grodziskiego klubu White Arrows zaangażowali się w szlachetną akcję honorowej zbiórki krwi. Podczas akcji Motoserce nie zabraknie również gier i zabaw dla dzieci oraz parady motocyklowej!

4 czerwca w grodziskim Parku Skarbków odbędzie się dzień dziecka w iście wojskowym klimacie. Na najmłodszych będzie czekała cała masa atrakcji! Podczas tej imprezy pojawią się motocykliści z klubu White Arrows i będą zachęcać do honorowego krwiodawstwa.

W zeszłym roku w trakcie trwania akcji Motoserce zebrano blisko 20 litrów krwi. To wynik godny uznania. Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznej edycji nie będzie inaczej. – Nasza akcja skierowana jest głównie w kierunku zbierania krwi. Organizacja będzie podobna jak w ubiegłym roku, krwiobus zostanie ustawiony w Parku Skarbków, natomiast pobieranie krwi rozpocznie o godz. 11.00. W ubiegłym roku odnotowaliśmy 41 honorowych dawców, ale chętnych było dużo więcej, ponad 70, ale upał i możliwości techniczne nie pozwoliły nam na większy pobór krwi – mówi Tomasz Pośnik z White Arrows.

Podczas akcji odbędzie się również rejestracja potencjalny dawców szpiku kostnego. – Poprzednia edycja Motoserca zaowocowała zapisaniem 21 dawców szpiku. 4 czerwca również będzie można dołączyć do grona tych osób – podkreśla Pośnik.

O godz. 14.00 motocykliści rozpoczną paradę motocyklową. Pojadą w kierunku miejscowości Opypy, po czym zrobią tam 30-minutową przerwę. Następnie wraz z paradą wolności powrócą do grodziskiego Parku Skarbków. Nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.