Motocyklowy szlak historyczny

Grodzisk Maz.

Klub Motocyklowy White Arrows z Grodziska Mazowieckiego planuje w sposób szczególny uczcić Święto Niepodległości. Motocykliści zorganizują „Rajd drogi do wolności 1795-1918”.

Dla wielu osób jazda motocyklem kojarzy się z szybkością i niebezpieczeństwem. Mimo wszystko powstają kluby, które stawiają sobie szlachetne cele. Grodziski White Arrows postanowił w sposób szczególny uczcić 11-ego listopada. Klub połączy swoją pasję z historią.

Będzie to zarazem zakończenie tegorocznego sezonu motocyklowego. 11 listopada na parkingu przy ul. Spółdzielczej w Grodzisku zbiorą się wszyscy uczestnicy rajdu, którzy ruszą pod Pomnik Wolności. Tam złożone zostaną kwiaty, aby upamiętnić walczących o wolność. Kolejnym przystankiem na trasie będzie stacja kolejowa. Na tym przystanku uczestnicy poznają historię dworca i jego znaczenie w czasie Powstania Styczniowego.

Następnie motocykliści udadzą się pod kapliczkę w Parku Skarbków, która upamiętnia ofiary Powstania Styczniowego. Kolejnym punktem podróży będzie Brwinów. Tam motocykliści wysłuchają prelekcji odnośnie historii Pomnika Niepodległości. Na trasie rajdu znalazł się również Pomnik Hymnu w Błoniu oraz cmentarz wojenny w Guzowie, gdzie spoczęło blisko 35 tys. ofiar broni chemicznej. W Miedniewicach uczestnicy wydarzenia zwiedzą klasztor. Na koniec rajdu zaplanowano wyjazd do siedziby klubu z Kozerkach, gdzie odbędzie się grill. 

Skąd pomysł na zorganizowanie takiego rajdu? Motocykliści podkreślają swój patriotyzm. – Generalnie każdy Polak to patriota. Powinno tak być. W I wojnie światowej wiele osób poświęciło swoje życie, abyśmy mogli odzyskać niepodległość. To jest ważne dla każdego Polaka – przyznaje Tomasz Posznik z White Arrows.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.