Mostek na Utracie do remontu

Region

Niewielki mostek na Utracie w ciągu ul. Elektrycznej na Gąsinie jest w fatalnym stanie i grozi katastrofą – alarmują mieszkańcy. Miasto zapowiada remont.

O złym stanie mostku na Utracie, który łączy ul. Elektryczną z ul. Poznańską, informowali mieszkańcy Gąsina podczas spotkania z samorządowcami 14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej. – Mostek jest dziurawy i zapada się. Tamtędy chodzą dzieci do szkoły – mówiła jedna z mieszkanek. Inna alarmowała, że jeśli miasto nic nie zrobi ze zrujnowaną budowlą, dojdzie tam do tragedii – mostek się zarwie lub jakieś dziecko wpadnie do rzeki. Gąsinianie apelowali do władz miasta o pilną przebudowę. Najchętniej widzieliby w tym miejscu nowy most.

Obecny na spotkaniu zastępca prezydenta Pruszkowa Andrzej Kurzela przekonywał, że stan obiektu nie jest aż tak zły, jak się mieszkańcom wydaje. Przyznał, że potrzebny jest remont, ale konstrukcja mostku nie jest naruszona. – Będzie wyremontowany w tym roku – obiecał. Naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie Elżbieta Korach potwierdza to, co wiceprezydent Kurzela powiedział na spotkaniu. – Dokonaliśmy przeglądu budowli. Jej stan jest zły, chociaż konstrukcja jest nienaruszona – mówi. Informuje, że zostały sporządzone kosztorysy naprawy  mostku: jeden na ok. 180 tys. zł, drugi na  nieco mniejszą kwotę.  – Problem w tym, że nie wiemy, czyj ten mostek jest – dodaje naczelnik Korach. Miasto wystąpiło do Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie z wnioskiem o przeprowadzenie remontu mostku.Najbardziej bowiem prawdopodobne jest, że to WZMiUW jest właścicielem obiektu. Odpowiedź jeszcze nie nadeszła.

Pruszkowski magistrat liczy się jednak z tym, że będzie musiał dokonać remontu obiektu we własnym zakresie. – Ponieważ konstrukcja mostku jest nienaruszona, więc będzie to remont, a nie przebudowa – dodaje Elżbieta Korach. Informuje, że jeżeli uda się szybko przebrnąć przez procedury, to remont będzie wykonany jeszcze w tym roku. Na razie jednak miasto czeka na odpowiedź WZMiUW, bo to od niej będą zależeć dalsze kroki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.