Most na ostatniej prostej

Pruszków

Remont mostu na rzecze Utracie w Pruszkowie miał zakończyć się w grudniu. Drogowcy zapewniają, że tak będzie.

Prace przy przebudowie mostu na Utracie trwają od sierpnia. Kierowcy narzekali, że drogowcy wybrali zły moment na remont i nie wykorzystali okresu wakacyjnego na przeprowadzenie prac. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzki miał problem ze znalezieniem wykonawcy. W lipcu ogłosił przetarg, jednak wykonawcy nie wyłoniono. Udało się to dopiero w sierpniu. 

Na czas remontu przeprawa nie została wyłączona z ruchu, gdyż modernizacja prowadzona jest dwuetapowo. Dzięki temu kierowcy mogą korzystać z mostu, jednak obowiązuje całkowity zakaz wyprzedzania.

Kierowcy zastanawiają się, kiedy prace modernizacyjne dobiegną końca. Drogowcy zapowiadali, że remont zakończy się w połowie grudnia. Jak prezentuje się sytuacja? – Jesteśmy na etapie prac porządkowych. Teraz zajmujemy się wykonaniem oznakowania poziomego. Do załatwienia pozostały na kwestie formalne związane z odbiorami – wyjaśnia Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Drogowcy potrzebują jeszcze minimum kilku dni, żeby oddać wyremontowany most do dyspozycji kierowców. Zapewniają, że nastąpi to przed świętami. – Podejrzewam, że w przyszłym tygodniu ruch po obiekcie będzie mógł się odbywać na normalnych zasadach. Prace remontowe udało nam się zakończyć w założonym terminie, jednak pozostają jeszcze kwestie formalne – mówi rzecznik MZDW.

Cała inwestycja pochłonie ponad 2 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.