Montują stojaki w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Stojaki na rowery wygrane w zeszłorocznej edycji kampanii „Kręć kilometry” właśnie są montowane przez fundację Allegro All For Planet. Jak Wam się podobają?

W ubiegłym roku, od maja do września, mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego podczas jazdy na rowerze, biegania czy spacerowania mogli włączyć się w akcję „Kręć kilometry”. Wszystko za pośrednictwem aplikacji na telefon. Odległości sumowały się na poczet danego miasta, a te które „wykręciło” najwięcej kilometrów mogło wygrać stojaki na rowery. 

– Ponad 700 osób „kręcąc” dla Grodziska Mazowieckiego pokonało dystans 203 015 kilometrów. W ten sposób na 1500 miejscowości nasze miasto zajęło zaszczytne 9. miejsce wyprzedzając takie metropolie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk, czy Katowice. Dzięki temu znaleźliśmy się w grupie dwudziestu szczęśliwych miast, które wygrały designerskie stojaki rowerowe. Dodajmy, że wzięliśmy udział w tej akcji po raz pierwszy i szeroko promowaliśmy ją na stronie UM, Facebooku, plakatach w tablicach miejskich i na przystankach, w lokalnych mediach – czytamy na stronie grodziskiego magistratu. 

Grodzisk zdobył 15 stojaków w kształcie ręki trzymającej telefon komórkowy. Zgodnie z założeniem fundatora, stojaki te podzielone są na trzy parkingi rowerowe po 5 stojaków każdy. Trwa montaż pierwszych urządzeń przy dworcu PKP. Ponadto pojawią się one przed Centrum Kultury oraz na Stawach Walczewskiego.

Zachęcamy do włączenia się do tegorocznej edycji kampanii. W tym roku do wygrania są eventy technologiczne. Wygrywa 5. najlepszych miast. Grodzisk Mazowiecki w chwili zamieszczania artykułu był na 11. miejscu. Link do kampanii.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.