Modlin wypadł z trasy PKS Grodzisk

Region

PKS Grodzisk Mazowiecki nie odpowiada już za obsługę linii dowozowej kursującej między dworcem a lotniskiem w Modlinie.

Każdy, kto chce dojechać na lotnisko w Modlinie może skorzystać z usług kolei. To wygodne i praktyczne rozwiązanie. Pasażerowie dojadą do Modlina, ale muszą się dostać jeszcze na teren lotniska. Koleje Mazowieckie znalazły rozwiązanie i po wyjściu z pociągu na pasażerów czeka autobus. Wszystko odbywa się w ramach specjalnego biletu lotniskowego.

Dotychczas za obsługę linii dowozowej odpowiadał PKS Grodzisk Mazowiecki, jednak współpraca dobiegła końca. Dlaczego? Wszystko wskazuje na to, że przewoźnik wykorzystywał pojazdy SAM. Autobusy są zbudowane na bazie MAN-ów i spełniają wszystkie wymagania przetargowe, jednak tylko w teorii. Chodzi o przekroczenie kryterium wiekowego.

Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg na obsługę modlińskiej linii. Co ważne, zawarto w nim zapis o braku wykorzystania pojazdów SAM. Umowa z nowym przewoźnikiem zostanie zawarta na okres dwóch lat. Na trasie mają kursować dwa autobusy, które zostały wyprodukowane w 2010 roku lub później. Dodatkowo firma musi posiadać pojazd rezerwowy. 

Obecnie za obsługę trasy odpowiada PKS Polonus.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.