Modernizują gazociąg w ul. Brwinowskiej

Podkowa Leśna

W Podkowie Leśnej trwają prace związane z wymianą rur gazowych. Rozkopany został jeden z chodników, w związku z tym mieszkańcy nie mogą z niego korzystać. Kiedy zakończy się inwestycja?

Roboty trwają w ul. Brwinowskiej, a dokładnie w chodniku na odcinku od ul. Orlej do ul. Błońskiej. Mieszkańcy musza liczyć się z utrudnieniami w ruchu pieszym. Jak twierdzą urzędnicy, prace potrwają jeszcze przez około tydzień. Przyczyną inwestycji jest pogarszający się stan rur gazowych.

Sieć gazowa w mieście-ogrodzie powstała dopiero w latach 80. Mimo, że udogodnienie istnieje stosunkowo od niedawna to wymaga modernizacji. – Wszystko zostało zrealizowane w ramach czynu społecznego z ogromnym zaangażowaniem mieszkańców, którzy to finansowali. Przez to, że wszystko powstawało w latach 80. do budowy sieci użyto rur stalowych ze szwem z boku. Niestety są one nieodporne na agresywne warunki środowiska i korodują. Należy je wymienić – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Inwestycję prowadzi Mazowiecka Spółka Gazownicza. Od początku roku włodarze starali się dowiedzieć jakie plany w stosunku do Podkowy Leśnej ma gazownia. – W końcu po niemal pełnym roku naszych starań zaczęło się. Robotnicy rozpoczęli modernizację od linii średniego ciśnienia, która biegnie do ul. Błońskiej. Jest to wymiana rur wzdłuż istniejącego przewodu gazowego. Metalowe rury zostaną wymienione na polietylenowe – wyjaśnia Tusiński. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się wymienić kolejne kilometry gazociągu – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.