Modernizacja SUW w Komorowie

Komorów

Włodarze gminy Michałowice ogłosili przetarg na modernizację stacji uzdatniania wody w Komorowie. – Nie przewidujemy utrudnień w dostawie wody w czasie realizowania inwestycji – mówią urzędnicy.

SUW Komorów składa się z budynku głównego, czyli hali technologicznej oraz części administracyjnej, budynku komory zasuw i dwóch zbiorników wody. Wszystko to znajduje się na terenie o powierzchni niemal 5,8 tys. mkw. Od strony północnej obiekt graniczy z ul. Wiejską, zaś od strony wschodniej z ul. Turystyczną. Modernizacja będzie polegała na przebudowie instalacji technologicznych, sanitarnych i elektrycznych w budynku głównym i osadniku w stacji uzdatniania wody. Dodatkowo wykonawca zajmie się remontem wnętrza hali technologicznej.

Budynek wymaga w szczególności modernizacji technicznych ponieważ część z urządzeń zaprojektowano i wykonano na przełomie lat 70-tych i 80-tych. W 2009 roku wydajność technologii uzdatniania była niewystarczająca. Wówczas odbył się pierwszy etap rozbudowy SUW, który objął wymianę zastanej pompowni hydroforowej oraz płucznej.

Włodarze ponownie postanowili poprawić efekt uzdatniania wody i zwiększyć jej wydajność. Zostaną wymienione podstawowe urządzenia technologiczne m.in. pompa pierwszego stopnia, dmuchawa, sprężarka. Czy w czasie realizacji inwestycji mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień? – Nie przewidujemy aby występowały jakiekolwiek utrudnienia w dostawie wody podczas robót – zaznacza Józef Kawiorski, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów w michałowickim magistracie. I dodaje: – Już w tej chwili dysponujemy dobrą jakością wody, a po przeprowadzeniu modernizacji z pewnością poprawi się ona jeszcze bardziej.

Ponadto w ramach remontu hali technologicznej zostaną wymienione drzwi, okna i podokienniki. Wykonawca zajmie się m.in. wykonaniem ścianki działowej, zadaszeniem chlorowni, odnowieniem tynków wewnętrznych i wyłożeniem posadzki gresem antypoślizgowym.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec maja przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.