Moc kulturalnych atrakcji

Region

Spotkanie ze Świętym Mikołajem, kiermasze ozdób i rękodzieła, koncert Michała Bajora, dyskusja o historii. To tylko niektóre propozycje na spędzenie soboty i niedzieli w naszym regionie.

Kto szuka ciekawych kulturalnych wydarzeń lub okazji do zrobienia przedświątecznych zakupów, ten nie będzie rozczarowany propozycjami na sobotę i niedzielę. Weekend obfituje bowiem atrakcjami.

A zacznie się od debaty poświęconej historii. Pruszkowskie Muzeum Dulag 121 organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Karty Historii” poświęcone zaangażowaniu rodziny Romaszewskich w działalność opozycji demokratycznej. Spotkanie poprowadzi Jan Olaszek (historyk, pracownik IPN). Początek w sobotę o godz. 15.00 w Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A, Pruszków).

Najmłodsi, którzy historią jeszcze się nie interesują, coś dla siebie znajdą w Piastowie. Głównym bohaterem popularnego cyklu dla dzieci „Ciastko z bajką” będzie… Święty Mikołaj. Bilety w cenie 8 zł. Początek spotkania w sobotę o godz. 15.00 w Gimnazjum nr 2 w Piastowie (Al. Tysiąclecia 5).

Ze swoim recitalem do Reguła zawita w sobotę Michał Bajor, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty. „Moja miłość” to już 19 krążek w karierze Bajora, trzeci skomponowany wraz z Wojciechem Młynarskim. Koncert rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy w Michałowicach (Reguły, Aleja Powstańców Warszawy 1). Wstęp bezpłatny, ale obowiązują wejściówki.

Teatralne atrakcje czekają w sobotę w Podkowie Leśnej. Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na spektakl „Dlaczego ryba pluje albo o doświadczeniu ślepego zaufania” w wykonaniu dzieci i młodzieży z Podkowy Leśnej i okolic. Po pokazie odbędzie się aukcja obrazów autorstwa scenografki Aleksandry Szempruch. Jej dzieła będą tworzyły tło do spektaklu. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na spełnienie jednego marzenia dzieci mieszkających w ośrodku na Dębaku. Wstęp wolny. Początek o godz. 18.00 w CKiIO w Podkowie Leśnej (ul. Świerkowa 1).

„Gwiazdo świeć, kolędo leć!” to tytuł koncertu świątecznego w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zostaną wykonane w specjalny aranżacjach przez Alicję Majewską i Zbigniewa Wodeckiego. Na scenie pojawi się również Olga Bończyk. Oprawą muzyczną zajmie się Włodzimierz Korcz, który zagra na fortepianie. Bilety w cenie 95 zł. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w Mateczniku Mazowsze (ul. Świerkowa 2).

Świątecznych akcentów nie zabraknie w niedzielę. To za sprawą „Opowieści wigilijnej”, klasycznej baśni autorstwa Karola Dickensa o tym, jaką radość daje pomaganie innym i że zawsze jest czas, by zmienić się na lepsze. Jej teatralną wersję będzie można zobaczyć w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Początek o godz. 12.30. Wstęp kosztuje 10 zł.

Mali miłośnicy teatru z Piastowa też będą mogli wybrać się z rodzicami na spektakl. Teatr Lalek Igraszka przygotował „Magiczny miód”, opowieść o przygodach niedźwiadka Maciusia. Bilety 10 zł. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie (ul. Warszawska 24).

„Prawdziwą historię bożego narodzenia” poznają widzowie w Nadarzynie. W świątecznej odsłonie cyklu „Teatrzyk w walizce” obejrzą przedstawienie w wykonaniu Teatry Domowego Chmielna 6. Bilety: 10 i 15 zł. Nadarzyński Ośrodek Kultury, Nadarzyn, Pl. Poniatowskiego 42.

Dla maluchów w wieku do 6 lat również coś się w niedzielę znajdzie. „Wszystko gra… nim pierwsza gwiazdka zabłyśnie” to przedświąteczny koncert kolęd i pastorałek. Nie zabraknie również gordonowskich zabaw z rytmem i melodią. Zaprasza Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich (Świerkowa 2). Start o godz. 11.00.

Świąteczne zakupy będzie można zrobić w niedzielę w Michałowicach i Brwinowie. W Michałowicach czeka kiermasz ceramiki i rękodzieła (godz. 11.00-16.00, ul Raszyńska 34, II piętro), w Brwinowie Targ Przydasiów (godz. 10.00-14.00, OSP Brwinów, Pszczelińska 3).

Weekend zakończy się spotkaniem poświęconym historii. W niedzielę będzie można obejrzeć film „Moszna dawniej i dziś” oraz porozmawiać z Waldemarem Matuszewskim, który będzie promował swoją książkę „Kalendarium mazowieckiej wsi Moszna”. Początek o godz. 16.00 w OSP Moszna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.