Mniej pożarów traw

Region

Tegoroczna plaga pożarów traw nie jest tak duża jak w ubiegłych latach. Wszystko dzięki chłodnej i mokrej wiośnie.

Wiele osób narzeka na zimną, mokrą i brzydką pogodę. I nie ma się co dziwić, bo aura przypomina raczej tę późnojesienną. Jednak są tacy, co z deszczowej wiosny się cieszą. To strażacy. – Zimna i mokra wiosna oraz wspólne działania jakie prowadzimy z mediami oraz w szkołach chyba przynoszą efekt. Liczba pożarów traw jest o jedną trzecią mniejsza niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku – mówi nam kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Pruszkowscy strażacy przy pożarach traw od początku roku do końca kwietnia interweniowali 26 razy. Na terenie powiatu grodziskiego wyjazdów było nieco więcej. – Interweniowaliśmy przy pożarach 43 razy. Ostatni tydzień był wyjątkowo spokojny – mówi nam bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy grodziskiej straży pożarnej. – Nie spodziewamy się już nowej fali. Zielona trawa już przebiła tą starą – dodaje.

W porównaniu z innymi powiatami z Mazowsza jeśli chodzi o liczbę pożarów traw to jesteśmy w „ogonie”. Najwięcej interwencji zanotowano w powiecie radomskim, gdzie strażacy do pożarów traw wyjeżdżali aż 431 razy.

Mimo wszystko strażacy nadal apelują o rozwagę i nie wypalanie traw, krzewów czy trzcinowisk.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.