Mniej pasażerów niż rok temu

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa opublikowała wyniki przewozowe za 2015 r. Pasażerów „wukadki” ubyło w porównaniu z rokiem poprzednim.

Spadek nie jest jednak duży. W 2015 r. WKD przewiozła ponad 7 mln 655 tys. osób, czyli o 3,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Wynik nie martwi przewoźnika. Wręcz przeciwnie. – Mając na uwadze znaczne ograniczenia przewozowe WKD, które miały miejsce podczas remontu torów w wakacje 2015r. i wiążący się z tym drastyczny spadek liczby pasażerów (o ok 35-38 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2014 r.), Warszawska Kolej Dojazdowa może pochwalić się stosunkowo dobrym wynikiem liczby przewiezionych pasażerów w stosunku do 2014r. – zaznacza spółka.

Co złożyło się na ten wynik? Według przewoźnika atutami WKD pozostają punktualność, niezawodność i stałe ceny biletów. W pierwszej połowie 2015 r. z przejazdu kolejką skorzystało prawie o 13 proc. więcej pasażerów niż rok wcześnie. A potem rozpoczęły się remonty… – Nie bez znaczenia dla WKD były też duże utrudnienia w ruchu pociągów innych przewoźników (remont na linii PKP PLK na odcinku Warszawa – Grodzisk Maz.), które przyczyniły się do okresowego przejęcia przez WKD części ich stałych pasażerów – wyjaśnia „wukadka”.

W tym roku pasażerów czeka powtórka ubiegłorocznych utrudnień. Latem WKD planuje przeprowadzić remont toru nr 2 na odcinku Warszawa Śródmieście – Komorów. Do modernizacji podmiejskiej linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki przymierza się PKP PLK. Prace również mają ruszyć jeszcze przed nastaniem jesieni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.