Młodzi kolarze będą walczyć o mistrzostwo Polski

Pruszków

Na trzy dni pruszkowski tor BGŻ BNP Paribas Arena stanie się areną rywalizacji kolarzy torowych. W dniach 20-22 maja odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach olimpijskich. Walka o medale zapowiada się niezwykle pasjonująco.

Nie ulega wątpliwości, że zdobycie medalu dla każdego sportowca jest spełnieniem marzeń. Komu ta sztuka uda się w Pruszkowie? Zawodnicy z kategorii junior i U23 zadbają o najwyższy poziom zmagań. Chętnych do wywalczenia złotych medali nie brakuje. – Otrzymaliśmy 80 zgłoszeń od panów i 41 od pań – podaje Patrycja Sitarska z Polskiego Związku Kolarskiego.

Rywalizacja rozpocznie się już w piątek, 20 maja, o 11.00, jednak na początku czekają nas eliminacje. Jako pierwsi zaprezentują się zawodnicy na 200 metrów w sprincie i keirinie. Nie zabraknie pierwszych rozstrzygnięć. Późnym popołudniem odbędą się finały w startach drużynowych. Zapewne kolejne dwa dni dostarczą wielkich emocji, gdyż zawodnicy będą rywalizować o medale w startach indywidualnych.

W sobotę i niedzielę kolarze na tor wyjadą o 9.30. Zawodnicy z kategorii junior i U23 powalczą o laury w sprincie indywidualnym, keirinie, omnium. Warto wspomnieć, że elita kobiet będzie ścigać się w konkurencjach 500m oraz rundzie ze startu lotnego, ale nie będą one zaliczane do mistrzostw Polski.

W Pruszkowie nie zabraknie mocnych nazwisk. Na torze BGŻ Arena kibice będą mogli zobaczyć brązową medalistkę Młodzieżowych Mistrzostw Europy wśród juniorek w keirinie Julitę Jagodzińską. W Pruszkowie wystąpi również Daria Pikulik, która w ubiegłym roku w Astanie sięgnęła po tytuł mistrzyni świata juniorów w wyścigu punktowym. O miano najlepszej w Polsce powalczy Justyna Kaczkowska, czyli zawodniczka mająca na koncie złoto światowego czempionatu juniorek w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Na pruszkowskim torze rywalizować będą również mistrz Europy w omnium Dawid Czubak oraz najlepszy w keirinie na Starym Kontynencie Patryk Rajkowski.

Każdy z bliska może śledzić zmagania w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wstęp na zawody jest wolny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.