„Mistrzowie w pasach” i Kajetan Kajetanowicz w Brwinowie!

Brwinów

Kajetan Kajetanowicz to kilkukrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych, który pojawi się 17 czerwca w Brwinowie aby propagować bezpieczną jazdę samochodem. Wraz z nim przyjadą inni „motoryzacyjni” eksperci. Czego będzie można się dowiedzieć? Sprawdźcie!

„Mistrzowie w pasach” to ogólnopolska kampania społeczna, której zadaniem jest zachęcenie kierowców do zapinania pasów bezpieczeństwa i nie tylko. Gościem specjalnym będzie Kajetan Kajetanowicz, czterokrotny mistrz Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Mało kto wie, ale Kajetanowi pasy uratowały życie na jego pierwszym rajdzie!

Jedni zapinają pasy, drudzy nie. A nawet gdy już mamy je założone to często niedbale. Kierowcy zapominają o pewnych zasadach, którymi powinni się kierować. Zatem, jak prawidłowo zapinać pasy? Tego dowiedzą się wszyscy, którzy przybędą na tzw. „PIT STOP” zorganizowany na stacji paliw w rejonie brwinowskiego MOP-u przy autostradzie A2. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa od godz. 13.00 do 19.00.

Ale to nie wszystko. Eksperci od bezpiecznej jazdy zademonstrują jak montować foteliki dla dzieci. – Chcemy przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważnym przesłaniem kampanii jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne, w 2015 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie, a rodzice nadal nie mają stosownej wiedzy – informuje Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, organizator kampanii.

Nie zabraknie również gier i zabaw dla najmłodszych! W planie przewidziano również konkursy z nagrodami, do zdobycia są m.in. edukacyjne kolorowanki i puzzle. – Tych którzy chcą poprawić wiedzę, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami nauczymy, jak prawidłowo zapinać pasy oraz odpowiednio dobrać i zamontować foteliki samochodowe – zapewniają organizatorzy.

Podobna akcja prowadzona była w ubiegłym roku, wówczas udało się dotrzeć do ponad 3,5 tys. Polaków. Oszacowano, że jedynie 30 proc. osób prawidłowo korzysta z pasów bezpieczeństwa i zagłówków. Lepsze, choć wciąż nie doskonałe wyniki uzyskano w obserwacji prawidłowego użytkowania fotelików dziecięcych. Blisko w 70 proc. inspekcji odnotowano nieprawidłowości. To błędy, które w wypadkach drogowych lub kolizjach mogą przekładać się na większe obrażenia lub co gorsza, na większą liczbę ofiar śmiertelnych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.