Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi

Brwinów

Nie trzeba być profesjonalistą, żeby sprawdzić swoje możliwości. Każdy może wziąć udział w XVII Mistrzostwach w wyciskaniu sztangi leżąc o Puchar Gminy Brwinów.

Starożytni Rzymianie emocjonowali się pojedynkami gladiatorów. Ten, który wygrywał opływał w chwałę i był wielbiony przez tłumy. Ważny element kultury średniowiecznej stanowiły turnieje rycerskie. Również historia kina pokazuje, że wojownicy cieszą się ogromną popularnością. Niezwyciężeni, silni, i gotowi stawić czoła każdemu wyzwaniu. Obecnie coraz częściej emocjonujemy się pojedynkami bokserskimi, ale coraz popularniejsze staje się siłowanie na rękę oraz wyciskanie sztangi leżąc.

W Brwinowie trwają przygotowania do XVII Mistrzostw o Puchar Gminy. – Trwają zapisy. W imprezie mogą brać udział zawodnicy z całej Polski. Na pewno nie zabraknie tych, którzy odnosili sukcesy na mistrzostwach Europy i świata. Wystartować może każdy, kto wie jak to się robi. My także służymy pomocą i podczas rozgrzewki jesteśmy gotowi wyjaśnić podstawy wyciskania sztangi – mówi Wojciech Nitecki, organizator mistrzostw.

Swoich sił mogą spróbować zarówno panowie jak i panie. Kategorii wiekowych jest mnóstwo. Kobiety będą rywalizowały w dwóch: do 18 lat i +19 lat. Z kolei dla panów przygotowano szerszą paletę. – Mamy nawet kategorię weteranów, w której mogą startować mężczyźni powyższej 70 roku życia – zdradza Nitecki. Dźwigać sztangę mogą młodzi i weterani. Organizatorzy przygotowali następujące kategorie wiekowe: do 16 lat, 17-18 lat, 19-23 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat, +70 lat.

Dla zwycięzców przygotowano nagrody. Zawodnicy startujący w mistrzostwach mają zapewniony posiłek oraz napoje.

Zawody odbędą się 21 maja w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie przy ul. Piłsudskiego 11. Zapisy trwają do 15 maja. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w zawodach? Należy wysłać maila na adres: ela_nitecka@poczta.onet.pl. W jego treści muszą znajdować się następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, waga oraz kategoria, w której zawodnik będzie rywalizował. Opłata startowa wynosi 30 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.