Mistrzostwa na raszyńskim basenie

Raszyn

W Raszynie ruszył sezon pływacki. Nie zabraknie imprez na najwyższym poziomie. Już 23 stycznia odbędą się III otwarte mistrzostwa Raszyna.

Impreza będzie znakomitą okazję do rywalizacji pływaków z całej Polski. Do Raszyna przyjadą reprezentanci m. im.  MKS Wodnik Radom, MKS Polonia Warszawa, UKS Delfin Piotrków Trybunalski czy MPKS Orka Ciechanów. – W zmaganiach weźmie udział ponad 300 pływaków z 21 klubów. To nie pierwsze tego typu mistrzostwa, których jesteśmy organizatorem – mówi Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

Zawodnicy startują według podziału na pięć kategorii wiekowych. Najstarsza grupa to urodzeni w 1999 roku i starsi, zaś najmłodszą tworzy dzieci z rocznika 2005. Rozegranych zostanie 19 konkurencji indywidualnych oraz dwa wyścigi sztafetowe. Emocji nie powinno zabraknąć. Start zmagań zaplanowano na godzinę 9.00.

Można powiedzieć, że mistrzostwa będą kolejną imprezą, która w tym roku odbędzie się na raszyńskim basenie. – Za nami gminne mistrzostwa szkół podstawowych w pływaniu. Teraz czekamy na otwarte mistrzostwa Raszyna, a w przyszłym tygodniu odbędzie się rywalizacja gimnazjalistów na poziomie gminy – wyjaśnia dyrektor raszyńskiego GOS-u.

Jednak to nie koniec. Raszyńska pływalnia będzie areną zmagań w zawodach powiatowych i wojewódzkich. – Mamby dobrą bazę dydaktyczną. Polski Związek Pływacki przekazał nam organizację kolejnych zawodów. To dla nas wielki wysiłek, ale zarazem wyróżnienie. Cieszymy się, że spełniamy wszystkie wymagania i możemy organizować zawody pływackie na tym poziomie – tłumaczy Klimaszewska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.